Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 8 miben jobb a...

A Windows 8 miben jobb a windows 7 nél?

Figyelt kérdés
2013. jan. 28. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy korrekt origós cikk:

[link]


Véleményem szerint:

Mert gyorsabb...ami kb csak a bootnál jelentkezik, de én sosem tartottam ezt igazán mérvadónak, hogy most 20 vagy 30 másodperc. Másrészt átlag júzer úgyis teleszemeteli a gépét 50 feleslegesen induló programmal, és ugyanúgy belassul...de tény hogy fürgén indul.


"Vigyáz a fontos adatokra"...ezt aki akarta, eddig is megoldotta, akár skydrive, akár google, akár dropbox, vagy hasonló segítségével, de azért jó hogy ezeket felajánlja alapból.


"A megoldás előnye, hogy akár egy másik számítógép elé ülve vagy újratelepítés esetén sem kell újra beállítani a wifit, a levelezést és hasonlókat."...itt már mondjuk látom a sok kérdést, hogy jajj a barátom megváltoztatta a jelszavam mert bejelentkezve maradtam a gépén :D


"Nem kell hozzá vírusirtó"...annyi hogy nem frissítéssel tölti le a MSE-t hanem alapból benne van, bár mostanában nincs túl jó híre, és egy vírusírtó telepítése is kb 5 perc.


"Saját magát újratelepíti"...de a külső cuccokat újra le kell szedni, és feltenni. ettől függetlenül, ha ez tényleg bárhol bármikor elvégezhető akkor lehet hogy sokaknak életet menthet.


"Idegen lesz a kezelés"...egy kis guglizással 5 perc után kiiktatható a kezdőképernyő, kitehető a sajátgép ikon és a vezérlőpult az asztalra, onnan meg kb win7-et kapunk.


"Hiányzik a Start menü"...ezt szintén 5 perc külső programmal pótolni, és nem kell zseninek lenni hozzá.


"Még alig vannak appok"...ez igaz, és amik vannak azok is elég lepontozottak.


Képnézegetőből, meg IE-ből is visszaállíthatóak a régiek, és ami plusz pont, hogy a Task Managerben (feladatkezelő) végre ott van az indításkor kilőhető programok listája és nem kell keresgélni.


Olyan felemás rendszer, mert asztalin igazán nem kell az új felület, tabletekre meg nincs elég alkalmazás...ettől függetlenül azt se tudom mondani hogy rossz, mert kb win7, én azt mondom hogy inkább kisebb gépeken éri meg feltenni, ahol kevés ram, és gyengébb processzor van, mai átlag gépekre meg jó a win7 ahogy eddig.

2013. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

A win 7 vagy 7 szer jobb.

Sokan panaszkodnak hogy a 8-on ez szar meg amaz szar.

2013. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Komplikato ***** válasza:

Ez azért értelmetlen kérdés, mert a legtöbb különbséghez külön értelmező szótárat kéne írni vagy elmész a Microsoft Developper fórumra, Technet-re és ott művelődsz. Ha nem tudsz angolul, akkor a HWSW fórumon van pár magyar Microsoftos arc aki tud értelmes kérdésekre értelmes válaszokat adni.


Nyilván újabb a rendszer, több hardvert támogat alapból, SSD-t jobban támogatja, bizonyos energiatakarékos módokat és biztonsági módokat jobban tud vagy újabbakat is támogat, meg hát nagy újítása a Metro felület amit sokan nem szeretnek és kiiktatnak.

2013. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Komplikato ***** válasza:

"A win 7 vagy 7 szer jobb.

Sokan panaszkodnak hogy a 8-on ez szar meg amaz szar."


Én ezen azért röhögök, mert már végig éltem a DOS vs Win3.x, a W95 vs DOS, a W95 vs W98, a W98 vs XP, az XP vs Vista és a W7 vs XP/Vista vitákat is. Aztán amikor már kb. semmilyen új vas nem ment a régi rendszeren, meg már mindenki megszokta az új és kényelmesebb dolgokat mindig váltottak.


Amúgy meg lehet sértődni nyugodtan, de észrevételeim alapján aki ért hozzá, az megoldja vagy kikerüli a problémákat vagy eleve nem gyárt magának, aki meg nem ért hozzá annak összes új rendszer sz*r és punktum. Ez alóli kivétel a service pack nélküli eredeti XP volt talán.

De pl. Vistán joggal szidott teljesítmény romlásokat értelmes emberek beállításokkal többnyire kiküszöbölték.

2013. jan. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kicsit túlkomplikálod a dolgokat, tudod én azon röhögök hogy egyikhez sem értesz.
2013. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"már végig éltem a DOS vs Win3.x, a W95 vs DOS, a W95 vs W98, a W98 vs XP, az XP vs Vista és a W7 vs XP/Vista vitákat is"...akkor te már öreg motoros vagy :D


"észrevételeim alapján aki ért hozzá, az megoldja vagy kikerüli a problémákat vagy eleve nem gyárt magának, aki meg nem ért hozzá annak összes új rendszer sz*r és punktum"...igen ez tipikus hozzáállás, én személy szerint el tudok lenni XP-vel, Vistával, Win7-el, Win8-al is, bármelyik beállítgatható úgy hogy gyors és stabil legyen. Meg oylan hihetetlen dolgokat és annyi felesleges sz@rt fel tudnak telepíteni hogy az valami kiakasztó.


Láttam már Netbookra feltett 64bites Win7-et is és azt is teljesen használhatóvá lehetett tenni, amennyire a hardver engedte.

2013. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
"Kicsit túlkomplikálod a dolgokat, tudod én azon röhögök hogy egyikhez sem értesz."...Igazad van, túlkomplokálja, szerintem is sokkal hozzáértőbb hozzászólást kaptunk tőled a " win 7 vagy 7 szer jobb" kijelentéssel. :)
2013. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kovács Pistike01 ***** válasza:

szerintem sem hozott lényeges áttörés a win8


gyakorlatilag egy ráncfelvarrott win7 érintőképernyőre optimalizálva


a win7 összegyúrta az xp-t és a vistát, valóban nagy dobás volt, de itt most nem érzek ilyet


szerintem a win7 sikerén felbuzdulva dobták ilyen gyorsan piacra


azt elhiszem, hogy jobb a vas alatta, de a win7-el sem volt semmi baj

2013. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nem véletlenül írtam hogy 7 szer jobb.

Már 3 hónapja használom a win 8-at, de egyszerűen nem tetszik, túlbonyolított, összecsapott.

Rendben van hogy gyors, de nem valami felhasználóbarát.

Szerintem is csak azért dobták ki, mert azt hitték ez is nagy siker lesz mint a 7.

2013. jan. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kovács Pistike01 ***** válasza:

minden bizonnyal az egyre bővülő okostelefon piac okán adták ki ilyen hamar


üzleti érvek dominálhattak és nem szakmaiak

2013. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!