Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 64-bites Oprendszerrel csak...

64-bites Oprendszerrel csak akkor gyorsabb a számítógép ha 4 vagy több GB rendszermemória van benne vagy már 3 GB rammal is gyorsabb?

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 13:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Miért futnának gyorsabban? Mitől? A 64 bitesség nem jár automatikusan azzal, hogy magasabb lenne az órajel...
2013. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Sőt, a mutatók megnövekedett mérete miatt a programok memóriafogyaszása 5-15%-al megnövekszik átlagosan a 64 bites programok esetén. A memóriaműveletek pedig lassúak. Ezért bizonyos esetekben lassulhat is ;) Azért nem okoz ez problémát, mert jellemzően az újabb számítógépek már gyorsabb elérésű memóriát kapnak. Természetesen ezek még mindig szűk keresztmetszetet alkotnak, mert a memória nagyon lassú.
2013. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Miért futnának gyorsabban? Mitől?"


Talán mert mindenhol ezt olvasom:


"Gyorsabb egy 64 bites rendszer?

...ha natív 64 bites programok futnak, amik kihasználják a több memóriát és az összes processzormagot. Ezek JELENTŐSEN gyorsabbak lehetnek."

forrás: [link]


" A sebesség is nőhet bizonyos esetekben, mivel a 64 bites rendszereken a processzor regiszterei is 64 bitesek, ami például a nagy pontosságot igénylő lebegőpontos számításokon sokat tud gyorsítani. Mikor jó ez nekünk? A mérnöki munkát segítő CAD/CAM alkalmazások, a 3D renderelés, valamint képfeldolgozó és néhány tömörítőprogram, valamint egyes szerverszoftverek képesek ezt kihasználni, de a szoftvernek külön támogatnia kell a 64 bites natív működést"

forrás: [link]



"Azok az alkalmazások, amelyek a Windows 64 bites verzióján futnak, jobb teljesítményt nyújtanak, ha mind a hardver-illesztőprogramok, mind pedig a 64 bites alkalmazások rendelkezésre állnak"

forrás: [link]


Ezt meg csak a Microsoft írja, de biztos ők is tévednek...


Ha a hozzáértőktől ezt olvasom és csak tőled hallom, hogy lassabb a 64 bites progi 64 bites oprendszer alatt, akkor ha nem is értek hozzá, valószínűleg nem neked van igazad. Ennyi...

2013. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem azt állítottam, hogy lassabbak a 64 bites programok. Azt állítottam, hogy 1 mutatóval műveletet végezni regiszteren kívül lassabb 64 bites processzoron, mint 32 bitesen, de gyorsabbnak semmiképp nem mondható. Ugyanis kétszer akkora mennyiségű információt kétszer annyi ideig tart megmozgatni, remélem nem kell magyarázni, hogy miért.


A windows7magazinon részben féligazságokat, részben sületlenségeket lehet olvasni. Az leginkább egy fan oldal.


Amit a start64.hu-n írtak, az nagyrészt korrekt, de amúgy nem is mond ellen azoknak, amiről én beszéltem.


Amit a Microsoft ír a honlapján, az igaz, viszont nem sok köze van azokhoz, amiről beszéltünk. A Windows 7-ről azt kell tudni, hogy bele van építve egy 32 bites mód emulátor. Ugyanis e nélkül nem lehet természetesen 32 bites alkalmazást futtatni 64 bites Windows alatt. Bár ez az emulátor sok tekintetben hatékonyan tud működni, mert kihasználja a processzor különleges lehetőségeit, sok mindent kerülő megoldásokkal kell megvalósítani, ami bizonyos dolgokban jelentős lassulást eredményez. Ezért írja a Microsoft, hogy használd a megfelelő 64 bites alkalmazásokat. Ami egyébként egy megszívlelendő tanács. De megismétlem, ennek ellenére továbbra sem ajánlom senkinek, hogy bármilyen célra is Windowst használjon.


Szóval hiába hozol fel szakértői érveket, ezek nem támasztják alá a te téves elképzeléseid... Csak nem olvastál utána rendesen. Sok oldalon marha nagy sületlenséget írnak, de ha utána olvasol a részleteknek(mondjuk lehetőleg ne magyar oldalakon...), akkor meglátod, hogy összhangban áll mindazzal, amit mondtam. Gondolom, sem te, sem pl. a windows7magazin szerzői nem foglalkoztak mélyrehatóan a processzorok lelki világával, illetve nem optimalizáltak különféle programokat a gyorsabb futásra. Biztosíthatlak, hogy én foglalkoztam már ilyesmivel. Sok programot optimalizáltam már arra, hogy jobban használja ki a számítógép teljesítményét. Volt, ahol több ezer, de előfordult, hogy milliószoros feldolgozási sebességet sikerült elérni, illetve azt, hogy akár egy zsebszámológép teljesítményével el lehessen végezni olyan célfeladatokat, amelyeket egy általános célú program napok alatt végzett volna el egy erős gépen. Nem vagyok zseni egyáltalán, sőt, hosszas gondolkodást, tervezést és esetenként például a tanáraim segítségét igényelték ezek a problémák, de sikerült! Elhiheted, hogy ezalatt mélyrehatóbb ismereteket szereztem, mint a windows7magazin szerzői.

2013. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jobban beleolvasva a Microsoft weboldalán is írnak sületlenségeket, illetve van egy két mondat, ami nem igazán értelmezhető. De amúgy ennek ellenére a rajta lévő konkrét tanácsokkal egyet lehet érteni: 64 bites processzora 64 bites operációs rendszert, lehetőleg kizárólag 64 bites programokkal. Ha nincs a programnak 64 bites változata, akkor ideje elgondolkodni az alternatívákon. Ha az nem jöhet szóba, hogy más programot használj, akkor ezért találták ki a Windowsba a 32 bites emulátort.
2013. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
egyébként ami most van gépem (asztali) abban van a 3 giga ram de elég hulladék már a gép... és vennék egy notebookot amiben 2 giga ram van de veszek még bele kettőt... és arra alapból 64bites win7-et teszek mert a 32 sajnos csak 2.61Gb ot ismer el belőle (egyik ismerősöm vett notebookot üzleti célra de neki 32 bites rendszer kellett az áruk rendeléséhez... neki 2.61 GB-ot ismert el a Win7 holott 4 giga volt benne de igazából ezt a kérdést azért tettem fel hogy feltegyem e az asztali gépre hogy esetleg érek e el valami teljesítményjavulást vagy inkább ne bojgassam ami már most is sz*r? :/
2013. jan. 30. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!