Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Xp-re Windows 7 telepitése,...

Xp-re Windows 7 telepitése, de hogyan?

Figyelt kérdés
A kérdés az lenne hogy van 2 Pc-m, az egyiken Windows 7, a másikon még az Xp áll. Mindkettő képes futtatni a windows 7-est, namármost ahhoz a géphez is van egy telepitő Dvd-m amelyiken a 7 van és ahhoz is van egy telepitő dvd-m amelyiken a Xp. Többször is telepitettem már a rendszereket úgy hogy a Win7-es dvd-t a Win7-es pc re és az Xp-s dvd-t az Xp-s pc-re.Arra a Pc-re szeretném most telepiteni a Win7-et amilyiken az xp volt eddig, hogy mindkét gépen a Win7 álljon de valamiért nem ismeri fel a Win7-es dvd-t az XP bootoláskor. Minden beállitás, beleértve a bootolást is a Biosban maradt a régi, de egyszerűen nem tudom telepiteni az xp-s gépre a Win7-est.Mi lehet a gond?
2013. febr. 9. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Minden beállitás, beleértve a bootolást is a Biosban maradt a régi"


Talán ez a baj, hogy "maradt a régi", és nem állítottad át a Boot sorrendet, Hard disc-ről, CD -rom ra.

(és nem elég átállítani, hanem menteni is kell, ezt a beállítást. de ezt gondolom te is tudod.)

2013. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kispofa 75-nek igaza van, nem árt először a BIOS-ban beállítani hogy a gép a cd/dvd olvasóról induljon.

De! Ha elinditod az xp-s gépet, betölt a windows xp és ekkor beteszed a win7-es dvd-t az olvasóba akkor sem történik semmi? Nem olvassa be az optikai olvasód a win7-es dvd-t? Lehetséges az hogy a Win XP-s gépeden csak egy sima cd olvasó van? Akkor meg a win7-es gépből szereld át az optikai olvasót a win xp-s gépbe és úgy próbálkozz.

2013. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A "maradt a régi" az itt azt akarta jelenteni hogy maradtak a beállitások ugyanolyanok mint amilyenek eddig(be van állitva a biosban a boot menü és el is van mentve illetve mindkét gépben cd/dvd olvasó-iró van úgyhogy ez sem lehetett a gond)

Valamint a a Windows-os Dvd is úgy lett lemezre irva hogy a lehető legkisebb választható sebességet használtam a kiiráshoz mindkét alkalommal.Igazából ez nemlehet gond mert ha egyszer az Xp-s Dvd-t tudtam telepiteni az XP-s gépre, a Win7-est pedig a Win7-es gépre ez azt bizonyitja hogy a lemezek a megfelelő sebességgel vannak kiírva.De azt hogy az Xp-s gépre miért nem tudom telepiteni a Win7-est azt még most sem tudom :)

2013. febr. 9. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Több infó kellene kérdező. Tehát beteszed a Win 7-es lemezt az xp-s gépbe. DVD-ről bootolsz. Elindul a telepítő lemez? Felpörög? Villog a DVD olvasó jelzőlámpája? Kiírja a géped, hogy "Lemezről való indításhoz nyomj meg egy billentyűt"? Megnyomod? Történik valami? Bejön a WIN7 telepítő üdvözlőképernyő? Vagy esetleg tovább folytatódik az XP betöltődése?

Szóval kezdjük ott, hogy lépésről-lépésre leírod, hogy mit csinálsz és mi történik olyankor.

2013. febr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval van a kipróbált lemez Win7-el (kipróbált= másik gépre simán lehet telepiteni erről a lemezről a Win7-et)berakom az Xp-s gépbe, újrainditom a gépet, felpörög a lemez és ezután beindul az Xp. A bootolással van a gond, hogy nem bootol be az Xp-s gép a Win7 es lemezzel, miközben az a gép amelyen a Win7 áll simán működik ugyanazzal a lemezzel, lehet róla telepiteni(az XP-s gép is bootol az Xp-s dvdvel).Próbáltam más lemezre más Win7 et is kiirni, de ugyanaza helyzet(az XP-s géppel).Gondoltam hogy van valami fortélya a dolognak, hogy mikor XP után Win7-est telepitek és például kihagyom a Vistát kellenek valami segédprogramok vagy ilyesmi. Biztosan lehet olyan gépre telepiteni Win7-est amelyiken még sosem volt sem vista sem Win7? Mert én már ebben sem vagyok biztos.
2013. febr. 9. 21:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Értem. Tehát be van állítva a BIOS-ban , hogy az optikai meghajtó legyen az elsődleges és a gép induláskor kiírja ugyan neked, hogy "CD/DVD-ről való indításhoz nyomjon meg egy billentyűt" és te hiába nyomkodod, ugyanúgy a merevlemezre telepített XP indul el.

Olyan mintha nem is érzékelte volna, hogy nyomtál billentyűgombot?

USB-s billentyűzetet használsz? Mert akkor rá kell tenned egy USB/PS2 átalakítót a billentyűzeted csatlakozójára.

Egy ilyent: [link]

Szerintem ez lehet a baj, az XP-s géped bootoláskor nem engedi az USB portokat használni, csak a PS2-est.

2013. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megoldódott! Köszi mindenkinek :)
2013. febr. 21. 18:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Bővebben esetleg leírnád, hogy oldódott meg? :-)
2013. febr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazából nemtudom :)

Gépészkedtem kicsit és megcseréltem az adatkábeleket a gépben(winchester - DvDRom), leokéztam (ujra) a BIOS ban a beállitásokata boot menünél és láss csodát beindult! Az egészben az a fura hogy nem csináltam semmi érdemlegeset, amit ez előtt ne tettem volna meg kivéve ugye a kábelek nyaggatását.

2013. febr. 22. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!