Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Office EXCEL 2003...

Microsoft Office EXCEL 2003 táblázatban megnyitott adatok a második oszlopban miért dátumként jelennek meg?

Figyelt kérdés

Van egy hőmérséklet regiszterem, mely USB csatlakozóval kapcsolható a számítógéphez. A regisztrátum két fájlban olvasható ki: egy "data list" (datalogger saját programjával olvasható), ÉS egy excel (xls) formátumú. Az excelben a kiírás négy oszlopban történik: A=sorszám, B=hőmérsékleti értékek, C=egység (unit, Celsius fok), a D= dátum, idő (év,hó,nap,óra, perc, másodperc).


Az excelben a "B" oszlopban az egy tizedes értékű adatok DÁTUM formátumban (hónap.nap) jelennek meg a cellában jobbra igazítva, HA a hőmérsékleti érték NEM ZÉRUS! (pl.: 55,2 fok helyett febr.55) Egész fok esetén (pl. 52,0 foknál a kijelzés korrekt, a cellában balra igazítva. Az ".xls" fájlt Total Commanderben F3 vagy F4-el megjelenítve a táblázat korrekt, kimásolva, majd excel táblázatba ültetve a hibás kijelzés jelenik meg. A "szám" beállításokat kipróbáltam, sajnos a hibajelenséget nem tudtam megszüntetni. Megköszönném ha valaki segíteni tudna, authzs@gmail.com címemről szívesen küldök dokumentumokat a jelenségről.



#Excel #adatmegjelenítési probléma
2013. febr. 12. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
A mérőd felteszem, hogy tizedes pontot használ tizedes vessző helyett. Mielőtt betöltöd excelbe a pontokat cseréld vesszőre!
2013. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A 16:02-kor elküldött kérésemre/kérdésemre 16:04-kor megjött a JÓ MEGOLDÁS! (Megáll az eszem! Eddig órákat töltöttem az excel beállításaival, stb...)


Őszinte köszönetem Vazerattinak!

2013. febr. 13. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!