Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SÜRGŐS! Rendszertelepítéskor...

SÜRGŐS! Rendszertelepítéskor összeomlás win7 rendszeren új ASUS laptopnál mit tegyek szervíz?

Figyelt kérdés

Délután a rendszerem teljesen belassult majd újraindítás után win7 lemezt kért a javításhoz de nem sikerült javítania, a rendszerbe nem tudtam belépni így elkezdtem újrarakni.

Nem első rendszertelepítésem de minden telepítéskor egy ilyen -> Hibakód: 0x80070015" üzenet ugrik fel a telepítés 70-80%-a között.. A lemezt 4 hónapja használtam semmi gond nem volt vele. A laptop 4 hónapos ASUS X54HR SO310D 4GB ram, 2.3proci, 500GB tárhely és 1GB radeon videókártya.

Gyors megoldás kellene mert a héten szükségem lesz rá a vizsgáimhoz :/


2013. febr. 24. 20:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nem kizárt, hogy tönkremegy a vinyód.

Nekem legutóbb annó 5-6éve a windows telepítő akkor írt ilyen hibákat, amikor megfőtt a maxtor HDD-m (80GB, priceless :) )


Ha eredeti a windows lemezed, akkor tutira hardver hiba.

Ha nem, akkor esetleg próbáld ki másikkal.


Ha van RAID, kapcsold ki, meg a biosban a boot boostert is, (asusoknál szokott lenni ilyen)

2013. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

itt egy kép a hibáról:

[link]

2013. febr. 24. 20:46
 3/23 A kérdező kommentje:
nem tudom mi az a RAID és boot boostert nem ismerem
2013. febr. 24. 20:47
 4/23 anonim ***** válasza:

Mondom, ha eredeti a windows lemez, akkor tuti vinyó a sz.r, ha nem eredeti akkor még lehet a lemez is.


-

mivel fájlokat nem ér el a telepítő, más hibája nem nagyon lehet.

2013. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem eredeti a lemez. Sok oldalt olvastam és a legtöbb helyen a RAM vagy a vinyó halálát írják :S sajnos win 7 lemezt nem tudom hogyan kell készíteni

Le tudok tölteni egy másik ISO-t de nem tudom hogyan kell úgy kiírni hogy bootolni is tudja a rendszer

2013. febr. 24. 20:52
 6/23 anonim ***** válasza:

A RAm hibáját (címzási hiba, akkor fordul elő, ha nem tudja az ALU megcímezni a lactch tárolókat, vagy a címzett adat nem ér célba...) Kizárnám, mert kékhalállal szokott végződni kb miden esetben.

Lemez, vagy vinyó.


Egyébként egyszerű a történet, mert úgy látom tudsz másik gépen tesztelni, (ha másik iso-t tudnál leszedni...) szedj le a másik gépre egy virtual machine-t.. pl oracle vagy akármi.


telepítsd, oda tedd fel ezt a lemezt, a virtuális gépre, telepítsd a win7-et.

Ha oda felmegy akkor tuti vinyó hiba >szervíz, ha nem megy fel, lemez.

Ennyi!

2013. febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 gabor9301 válasza:
az újabb gépeknél már olyanokat csinálnak hogy biosba beépítenek valami kis ...rt szúrópróba szerűen és ha hamis windowst próbálsz telepíteni akkor nem tudod feltenni vagy nem tudod sokáig használni.én is most vettem laptopot és mondták az eladók próbálj meg eredetit feltenni vagy ha visszaviszed akkor elküldik két hétre hogy nincs-e más baja ha nincs akkor leformázva 30napos próbaverzióval visszakapod
2013. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Virt
2013. febr. 24. 21:18
 9/23 A kérdező kommentje:
Virtuális meghajtóval tavaly a régi gépemen már próbálkoztam de akkor nem sikerült. A boot menüt holnap átnézem most már nem kezdek bele semmibe mert csak nagyobb bajt csinálok.
2013. febr. 24. 21:21
 10/23 A kérdező kommentje:
Csináltam egy új WIN7 telepítőlemezt IMGburn programmal amivel újra is telepítettem a rendszert. Amint feltelepült az új rendszer újra is indítottam hogy meggyőződjek arról, hogy megszűnt-e a probléma.. sajnos nem. 1. újraindítás után lassan de bekapcsolt a 2.nál win7 lemezt kért a hibás szektorok javítására.. nem tudom mit tegyek, próbálkozzak másik ISO telepítővel?
2013. febr. 25. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!