Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megéri a win7 helyett win8at...

Megéri a win7 helyett win8at feltelepíteni? Stabilabb? Kinek milyen tapasztalatai vannak? Esetleg jó vírusirtót tudtok ajánlani mellé?

Figyelt kérdés

Állandóan összeomlik a flashem, villog az egérmutató, lassú a gép, reklámablakok ugrálnak fel, de a vírusirtó nem talált semmit. Újra akarom telepíteni az egészet, és ha már itt a win8 és stabilabb lenne és kevesebb biztonsági rés, akkor feltenném, de ugye win esetén sosem lehet tudni, hogy előre vagy visszafejlődik valami.


Javaslatok?



2013. márc. 11. 07:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kisebb a gépigénye de:

Győződj meg róla hogy minden hardvered drivertámogatása w8-ra van e.Ugyanis ez még egyelőre a leggyengébb pontja.

2013. márc. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ja, és engem a technikai oldala érdekel, nem az, hogy kinek mennyire tetszik a grafika vagy a kezelői felület.

Az érdekel, hogy lényegében eltér e a 8 a 7től programozásban: gyorsabban fut, kevesebb biztonsági rés, stabilabb rendszer(kevesebb összeomlás), beépített vírus/popup/kémprogram blokkolás, vagy egy ezzel nagyon jó kompatibilis irtó, ilyesmik.

2013. márc. 11. 07:13
 3/13 A kérdező kommentje:

A drivertámogatása mit jelent? kb egy 1-2 éves gép kell hozzá? Mert elég régi az alaplapom, integrált videokártyával (olcsóféle ASUS), és ha nem tettek fel hozzá kompatibilis drivert (ami valószínű), akkor esélytelen feltelepítenem?

Itt is működik az automatikus eszközfelismerés és drivertelepítés, mint a 7nél?


Ezt valahogyan le tudom ellenőrizni? Pl látogassam meg az ASUS oldalát és ott meg tudom nézni, kompatibilis-e?

2013. márc. 11. 07:16
 4/13 anonim ***** válasza:

igen pont erre gondoltam.

Alaplapi-video-hang-hálókártya....driverekre gondoltam ami most is fel van telepítve a gépedre.

Ha ezeket mind megtalálod 8-hoz akkor hajrá,különben szívni fogsz.

2013. márc. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ahogy nézem nincs win8 driver az alaplapomhoz, szóval kár próbálkoznom.

[link]


De a hivatalos oldalukon még a win7 sincs feltüntetve, mégis azon fut nekem.

És ha megpróbálom feltelepíteni, nem ismeri fel magától, mint a win7?

Egy próbát talán megér, legfeljebb kapok valami hibaüzenetet nem?

2013. márc. 11. 07:52
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy próbát talán megér, de előtte nézz meg a YouTube-on bemutató videókat, hogy azért előre eldönthesd, hogy ezt meg tudod-e szeretni, vagy távol áll tőled. Például:

http://www.youtube.com/watch?v=Fk5j6uzgpBo


Egyébként nekem a Win7-tel sincs gondom, nem omlik össze, nem villódzik, semmi, pedig már másfél éve nyúzom a jelenlegi telepítést, de a párom gépén sincs vele probléma, pedig azon is már legalább 2 éve fent van! Szerintem teljesen jó oprendszer a 7-is.

2013. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Osynho ***** válasza:
Nekem simán jók a Win 7es driverek. És baromi gyors a 8, a stabilitással sincs gondom. A beépített vírusírtót használom, eddig nem volt probléma vele, több helyen is dicsérték.
2013. márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Engem nem igazán aggaszt a megjelenés, mondom, inkább a funkciók érdekelnek.

Eleinte nekem is megfelelt a win7, hatalams lépés volt a vistához vagy xphez képest, és kb 1-2 éve enkm is fenn vna, de volt már pár kékhalálom meg furcsa vírusgyanús jelenségem, szóval még messze nem tökéletes.


Osynho kösz a visszajelzést, én is úgy tippelném hogy elvileg ha a 7re épül a 8 akkor annak is automatikusan fel kéne ismernie és futnia rajta.

Általában 2 tábor jellemző a használókra:

a) nem tetszik nekik a tablet jelleg

b) nagyon elégedettek vele, mert gyors és kevesebb igénye van (jól van megírva) - feltételezem a beépített védelem is jobb akkor és csökkentek a biztonsági rések is.


Szóval eddig érdemi ellenérvet nem hallottam, hogy miért rossz a win8, max valakinek nem tetszik, meg néhány csatlakoztatott eszközhöz a drivert le kell tölteni (pl usb). De elvileg ha működött 7tel akkor 8cal is kell működnie.

2013. márc. 11. 10:44
 9/13 anonim ***** válasza:

"Stabilabb?" Tapasztalatom alapján koránt sem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..

2013. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kérte hogy tegyem be a szükséges driver telepítő CDjét. :)

Bizonyára az alaplapról lehetett szó, de az csak vistás, szóval nem fogadta el. Elvileg tlaáltam win7es drivert hozzá de az meg 64 bites, nekem meg most 32bites win7em van fenn...

Letöltöttem egy másikat is, de azt hiszem egyszerűen túl öreg a gépem hozzá, legalább 5 éve vettem.

2013. márc. 11. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!