Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meg lehet oldani az alábbi...

Meg lehet oldani az alábbi folder rendszerezést?

Figyelt kérdés

projektjein külön folderben vannak, és mindegyiknek szeretném ha lenne egy saját neve, de emellett fontossági sorrendbe szeretném őket látni. Jelenleg úgy van hogy a folder nevek:

01 - első project

02 - második legfontosabb

03 - még egy fontos

04 - további project

05 - ötös feladat neve

06 - stb


Így látom, hogy melyik-melyik, és sorrendben is vannak, de ha van 100 projectem, és ezek sorrendje változik, esetleg némelyik törlődik, stb. akkor elég macerás kézzel módosítani az összes utána lévő sorszámát. Nincs erre valami jó megoldás anélkül, hogy valami külön adatbázis kezelőt vagy nem is tudom mit telepítsen az ember? Windows 7



2013. márc. 30. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet pl. "0100 - akármi", majd "0200 akármi", és ha a 0100 és 0200 közé be akarsz szúrni valamit, akkor az 0101, 0102 stb. lesz.


Ha a sorrend változik, akkor a változó elemet átnevezed úgy, hogy a fenti technikával beszúródjon a többi közé a megfelelő helyre.

2013. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nyilván gány megoldás, és nem is tartható sokáig. Valami folderhez rendelt property lenne jó, olyan metaadat nincs windows alá? Elvileg az is jó lenne, amit mondasz, ha utána át lehetne egybe nevezni az összeset, ahogy egyébként lehet is, de csak akkor, ha az összes neve ugyanaz: project (1), project (2) stb.
2013. ápr. 1. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a gány megoldás van, mert alapból beszámítottam, hogy a windows mire képes.


A nem gány megoldás az lenne, hogy írsz hozzá egyedi, az igényeidhez igazodó adatbázisprogramot, de ettől még a kérdésben elzárkóztál.


A mappákhoz egyébként lehet extra adatot fűzni, csak éppen rendszerezni nem tudod azok alapján, tehát mintha ott se lennének ebből a szempontból.


Talán lehetne random/fix mappaneveket használni, és nem nyúlni hozzájuk, helyette egy külső indexet tartani fenn, és csak azt szerkeszteni át igény szerint. Persze ez is adatbázis kategória, illetve legjobb magadnak leprogramozni.


Ha mégis a programozásnál maradsz, akkor szerintem valami grafikus megjelenítése az indexnek jó megoldás lenne. A sorrendet változtathatnád egérrel való vonszolással, meg ilyesmi.

2013. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
akkor asszem az lesz, hogy írok egy perl scriptet, ami egyszerűen frissíti a te megoldásodat, hogy ne gányul nézzen ki. És akkor az egy kattintás.
2013. ápr. 2. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!