Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 home premium erre a...

Windows 7 home premium erre a gépre?

Figyelt kérdés

processzor : intel celeron 2.66 ghz

ram : 1gb ddr

videókártya : nvidia geforce 7600gs 512mb


csak filmet néznék neten rajta, amúgy nem fognak akadni a filmek windows 7 alatt? meg még gyengébb játékokra pl. gta san andreas , nfs most wanted és még photosopra. :)



2013. ápr. 7. 22:11
 1/8 tamasoft ***** válasza:
Elindulna, de erre ne tedd föl szerintem, mert igen lassú lenne. Kell a 2 Gb RAM, de inkább 4, és kellene a dupla magos proci, hogy megfelelő legyen.
2013. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá 4. 2gb tökéletes. Még a nagyobb játékokhoz is. Amúgy meg tényleg nem érné meg felrakni rá. Fele memóriát el is venné, és akkor még nem is olyan gyors mint ha 2 lenne benne. A másik fele mert kevés dolgokra lehetne felhasználni.
2013. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
már volt fent windwows 7 jól futott :D csak a nagyobb játékok nem mentek rajta rendesen..... csak azt nem értem, hogy windows 7-en a google chrome-n a filmek és a videók youtube-n kicsit akadoznak. valaki tudna segíteni ebben is? :)
2013. ápr. 7. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért mert a böngészőnek alapból igen sok ram kell. És mivel csak 1 gb áll rendelkezésre, ezért nehezen tölti be. Xp-n jól futna mert alapból nem kell neki annyi ram, mint a win7-nek.
2013. ápr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tamasoft ***** válasza:

Gyerekek, ha olyan jól futott volna, nyilván a chrome sem akadt volna. Lehet hogy volt fenn win7, mondtam, hogy elbírja, de nem előnyös ennek a gépnek.

Én sem vagyok XP párti egyáltalán, de ezen a gépen ne legyenek elvárásaid a win7 irányába. Sajnos az optimális futáshoz nagyobb erőtartalékok kellenek. Azt nem mondom, hogy kezdj őrült fejlesztésbe, mert mindenki pénzből él, de a win7 akadozni fog gépigényes feladatoknál, ezt be kell látni. És a nagyobb felbontású film futtatása az gépigényes feladatnak számít.


# 2 számú Mester! Saját tapasztalatom, hogy már a 3 Gb RAM helyett a 4 Gb RAM is jelentősebben érezhető gyorsulást eredményez. Tudom, hogy elég a kettő is a futtatáshoz, de a gyorsabb rendszerhez 4 kell. Ez viszont nem vélemény, hanem tény.

És zárszóként csak annyit, és érti, aki érti, hogy a win7-nek, dinamikus a memória foglalása.


Kérdező, szúrj bele még egy giga ramot, az viszonylag pénztárca-barát módon megoldható, de a HD filmeket hagyd meg az erősebb gépeknek. GTA is jobban futna.

2013. ápr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okés. :) köszi a válaszokat. :D
2013. ápr. 7. 23:32
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

Azt tudom hogy dinamikus, és hogy minél több memória van, annál jobban igénybe veszi, de 2gb vagy 4gb között csak játékoknál van különbség. 2gb-nál 550-570 mb-ot evett a win, gép indítás után. Lent találtam még fél gigátxD beleraktam gépbe, és éppen hogy elérte a 600 mb-ot. Nah de azt is figyelembe kell venni nyilván hogy milyen programok futnak a háttérbe, és hogy mennyi. Szóval itt akárhogy is nézzük, mindkettőnknek igaza volt. :D

2013. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2013. dec. 23. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!