Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop CS6-ot meglehet...

Photoshop CS6-ot meglehet tanulni közel mesterszinten a lynda.com tutoriáljaival? (részlet lent)

Figyelt kérdés

A következő tutoriálokra gondoltam kezdésnek(az elvégzésüket is a felsorolt sorrendben tenném) 1.Essential training 2.Fundamentals 3.Intermadiet 4.Advenced 5.Matery 6.Deke's techniques

Ezekkel kezdeném és ezek után még egyéb hasonló videókból tanulnék amelyek szintén a lynda.com találhatók.

+ a photoshop gyorstalpalót és mesterképzőt már elvégeztem szóval az első 2 tutorial csak ismétlés lenne vagy hátha találok benne valami érdekességet kiegészítése.


2013. máj. 4. 20:14
 1/2 Lajos54 ***** válasza:

Bő tíz éve dolgozok Photoshoppal, most már kezdem ismerni :)

Na ezzel csak azt akarom mondani, hogy bár bizonyára hasznosak a bármilyen tutorialok, a "mesterszint" eléréséhez évek munkája szükséges. Lehet persze ez az idő kevesebb is, de akkor napi szinten komoly nekifekvéssel kell gyakorolni. Persze vannak olyanok, akik a kisujjukból kirázzák bármelyik feladat megoldását ezzel a programmal, de ők sem ma kezdték.

erre szokták mondani, hogy "a szorgalom meghozza a gyümölcsét" :)

2013. máj. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mesterszinten csak sok év alatt lehet elérni, persze attól is függ mennyi időt tudsz rászánni a gyakorlásra és a tanulásra.

Én 3 éve használom a photoshopot, hobbiszinten kezdtem meg suliba is jártam szakkörre ahol az alapokat jól megtanultam, de a tudásom nagy részét internetről szedtem, és konkrét oldalt nem tudok írni, mert én rengeteg videót néztem meg, torrentről is szedtem le oktató DVD-t könyveket szereztem, meg kértem is kölcsön, és éjszakánként volt hogy ölembe a laptop az ágyban és néztem egy tutorialt meg elejétől a végéig meg olvastam a dolgokat. Most így 3 év alatt tanultam meg annyit hogy jól tudjam kezelni a rétegeket, a szűrőket, maszkokat, meg tudjak színezni, illetve képhibákat kijavítani, színeket cserélni, meg vágni, de még mindig nem mondom magam középszintű használónak sem, mert én csak 15%-ban sajátítottam el ezt a tudást, persze nem mindennap csinálgattam mert volt hogy kimaradt 1-2 nap esetleg 1 hét, de ez még ritka kevés volt. És még hol vagyok attól hogy baromi jó effekteket tegyek a képekre, fény effekteket amiket mostanában szoktak sokan csinálni. Már azzal is elég nagyot alkottam amikor a barátnőmet tettem be egy különleges háttérbe úgy hogy a fények is passzoljanak valamilyen szinten, és a barátnőm köré tegyek pár neon spirált, és még így sem lett tökéletes mert még azon is lenne mit csinálni, csak én sok időt nem tudok rászánni, mert más dolgom is van.

Haverom 6 éve photoshopozik, és ő is még autókat "tuningol" többnyire, meg még csak most ismerkedik a speciális effektezéssel, meg most van ott hogy egy egyszerű utcaképet úgy csináljon meg mintha katasztrófa sújtotta terület lenne. De azt is csak most tanulja és 1 hónapja csinálja már azt a képet és még a felénél sincs vele.

2013. máj. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!