Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miést áll meg időnként a...

Neuhauser László kérdése:

Miést áll meg időnként a rendszer betöltése?

Figyelt kérdés

Üdv!

Időnként (kb. minden 5-ödik, hatodik indításkor) a rendszer betöltése megáll a következő módon:


Windows XP van a gépemen (a 7-est nem vinné túl szépen) elindul rendesen, de amikor az asztal, és az ikonok megjelennek, olyan, montha megállna

Ha bármire kattintok, akkor az nem jelölődik ki, CTRL+ALT+DEL - t hiába nyomok, nem csinál semmit

Csak úgy tudom helyre hozni, ha hosszan nyomom a POWER-t, majd újra bekapcsolom, akkor általában jó

Aztán pár boot-oláskkor még rendesen betölt, aztán 5-6 - odikra megint ezt csinálja


Legújabb Avast - tal teljes ellenőrzést csináltam, nem talált vírust

Lemezt letakarítotam (a szemetet) Wise Disk Cleaner - rel, töredezettség 1% alatti, Registry is tiszta

Úgy kezdődött "magától" mert egy hónapja nem telepítettem új programot, és kb egy hete kezdte ezt csinálni



2013. máj. 12. 14:40
 1/6 Egyirányú alagút válasza:

1. RAM teszt

2. TÁP teszt

3. HDD teljes felületteszt.


Valamelyik megoldja a problémád.

2013. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezekhez miéyen programokat ajánlotok?

Meg az az érdekes, hogy csak időnként csinálja, és csak a rendszer betöltésekor

Táp/RAM hibánál nem kéne gyakrabban csinálnia?

Amúgy a táp az 100% - hogy nem, nagyobb terhelésnél is jól működik, 350W - os, de a gépemmel egy 300 - as is elbírna

(Régen egy 300 - as volt benne, csak annak elszállt a hűtőventije, aztán a táp is elfüstölt)

2013. máj. 12. 15:00
 3/6 Egyirányú alagút válasza:

Betöltés alatt nincs még teljes optimalizáció. Proci max frekin ketyeg, végig tölt a winyóról, olyankor nagyobb az áramfelvétel, mint amikor már csak a desktop van bent és rángatod az egeret.

Hiren's Boot CD tele van appokkal, azon megtalálod a tesztprogikat.

2013. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Táp tuti nem, átszerelve egy nagyobb fogyasztású gépbe, amiben több HDD, ill. ODD volt

(2 darab SATA HDD, 1 darab SATA ODD, 3 darab PATA HDD, 1 darab PATA ODD) , mind pörgetve volt, plusz a gép is erősebb, nagyobb fogyasztású, de semmi lassulás nem volt, amit a táp produkált volna, csak kicsit jobban melegedett, de ez érthető


RAM-tesztek Hiren's boot CD - ről lefuttatva (az összes) - 0 hiba


Teljes vírusvizsgálat - 0 fertőzött fájl


(a lehető legmagasabb heurisztikával, illetve csomag/tömörített fájlok teljes átvizsgálásával (fél napig csinálta)

2013. máj. 15. 00:28
 5/6 A kérdező kommentje:

JA! és HDD felületteszt, ami szintén jó sokáig tartott, mindkét hdd-m 100% - os


(HDSentinel is 100/100 - at mutat mindkettőre)


Leteszteltem az ODD - met is, hátha annak a tépjával van gond, de nem, azzal sincs gond...

2013. máj. 15. 00:30
 6/6 A kérdező kommentje:

Amúgy a vicc kedvéért (Remélem nem baj)


Az egyirányú alagút lehet barlang is, ami lényegében egy alagút, zsákutcával

Akkor pedig már egy vízszintes gödörről beszélünk

2013. máj. 15. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!