Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van hogy egy HD videó...

Miért van hogy egy HD videó ami ugyanolyan felbontású, majdnem másfélszer olyan hosszú mint a másik, és mégis hatodakkora a mérete?

Figyelt kérdés
Úgy értem, tudom hogy valamilyen codecről van szó amivel konvertálva lett, de milyen az ami ennyire jól tud tömöríteni? A kisebbik videó mp4, míg a másik mpeg, de hiába próbálom konvertálni egy programmal, ahhoz hogy ne legyen minőségromlás, kb olyan bitsűrűség kell, amivel a mérete ugyanakkora lesz mint az eredeti fájlnak...

2013. máj. 13. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
MKV-ba próbáld azt szokták inkább használni, nagy felbontású videók tömörítésére.
2013. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezzel a programmal próbáld ki: XMedia Recode


[link]

2013. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat, kipróbálom majd. Nekem is sok mkv videóm van, és tényleg gyakori mostanság.
2013. máj. 16. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!