Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan csináljak egy új...

Hogyan csináljak egy új partíciót a gépemen (Windows 8), hogy fel tudjam rá rakni a Linuxot?

Figyelt kérdés
Egy program kell hozzá, vagy simán meg lehet oldani különböző programok nélkül?Van egyáltalán olyan program, ami partíciók kezelésére/létre hozására alkalmas és kompatibilis a Windows 8-al?

2013. máj. 27. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában a Linux disztribúciók telepítőjében van partícionáló, amely képes az NTFS partíciók átméretezésére.
2013. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval csak le kell töltenem a Linuxot és kész(mert nekem ez kínai, bocs nem vagyok egy nagy informatikus mester:( )?
2013. máj. 27. 18:38
 3/7 Emberek ***** válasza:

én Easeus Partition Managert használtam W7 alatt

ebből következik, hogy elvileg 8 alatt is futnia kell.

szerintem az egyik legjobb partícionáló progi

csak 2 dologr vigyázz, ha csinálod:

-ne legyen áramszünet

-lőjj ki minden kikapcsolható programot, hogy ne fagyjon le

2013. máj. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen pl.: tölsd le az Ubuntut [link] Ha elindult a telepítő, bekér pár adatot, pl.: időzóna stb., aztán a particionálásnál át tudod méretezni a jelenlegi partícióidat.
2013. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

linux telepítő


semmilyen magic trükkre meg programra nincs szükség

2013. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De azért csak óvatosan és 2* olvass el mindent, mert gyönyörűen felül lehet ám csapni a teljes Windows partíciót.
2013. máj. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:
A fontosabb dolgokról meg legyen egy friss mentésed előtte :)
2013. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!