Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A windows xp telepítésénél...

A windows xp telepítésénél kötelező mindíg kitörölni a c partíciót? Nem lehet úgy hogy entert nyomok rá és úgy formázom? Vagy ez így nem helyes? Hogyan szokták szakemberek csinálni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 23. 14:11
 1/8 Komplikato ***** válasza:
Nem, nem kötelező. A formázás elég. Akkor van gáz ha azt sem csinálja valaki, mert tele lesz szeméttel és nem fogja tudni hova lett több tíz gigabyte hely. Törölni meg macerás.
2012. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mikor van értleme törölni?én meg azt nem értem hogy mások miért törlik ki amikor újbol létrehozzák és úgy formázzák.
2012. szept. 23. 14:26
 3/8 algopirin ***** válasza:
Partíciót kitöröl nem sok értelme van, esetleg újra létrehozza a particiós táblát de ez inkább csak olyan beidegződés, formázni is bőven elég, ha meg már használatban volt akkor a "quick format" is megteszi nem kell fölöslegesen rongálni a winyot.
2012. szept. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
állítólag azért kell kitörölni mert vírusos vagy kémprogram van rajta .és a gyors formázás meg nem jó mert akkor a vírus ott maradthat .igaz ez?
2012. szept. 23. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:

XP esetén úgy emlékszem nem volt lehetőség meglevő partíció formázására, ezért én is töröltem, újra létrehoztam és formáztam.

De már rég tettem fel XP-t, ha kiválasztható a formázás, akkor nem kell törölni.

2012. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 algopirin ***** válasza:

Igaz is meg nem is, quick format tényleg nem törli a teljes tartalmát csak logikailag bejegyzi hogy törölhető de a "normális" teljes formázás se törli le teljesen és megbízhatóan ha már arról van szó.

Formázás másképpen működik az egy külön kis esszé lehetne pár oldalban ki lehetne vesézni hogy is működik, de nem hiszem hogy lényeges lenne jelen esetben.

Ténylegesen törölni egy 1-2 TB winyot órákig is eltarthat, ha mindig teljes formázást csinálsz ugye sokáig is tart meg fölöslegesen hajtod-rongálod a winyodat.

Tényleg akadnak olyan vírusok amik ilyen szinten betudnak épülni de én még fizikailag sose találkoztam ilyenekkel legfeljebb csak direkt "lefertőzve" teszt miatt pedig mondjuk hogy még Enterprise és c64-es idők óta láttam már ezt azt, szóval elég kicsi az esélyed ilyenre.

De ha akarod töröld minden újra installnal a winyot meg a particiódat, ártani nem árthat de nem sok jelentősége van.

2012. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég a formázás is. Az adatokat meg formázás és partíció törlése után is ugyan úgy vissza lehet állítani, tehát még felesleges is törölni...
2012. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A vírus leginkább akkor marad ott, ha a c-t leformázod, és a d-t meg nem, és ott vannak még fertőzött fájlok. A gyorsformázás is bőven elég, mert a partíción lévő fájlok már úgyis használhatatlanok lesznek, a tárhely pedig teljes egészében újrafelhasználhatóvá válik.
2012. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!