Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ne bonyolítsuk: tudnátok...

Ne bonyolítsuk: tudnátok küldeni egy animációs programot? (2D)

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta akarok animációt csinálni, bár egyszer csináltam egy 1perceset painttal, de most egy hosszabbhoz jobb lenne egy program, de egyszerűen nem tudok feltenni a leptopra semmit. Az eddigi letöltött programoknál megjelent egy ablak, miszerint nem tudja megnyítni a mappát. mindig valami macera van vele, pedig már honapokkal ezelött szerettem volna egy animációt. remélem itt valami mázlim lesz. (amúgy olyan program kell amivel rendesen összelehet vágni általam rajzolt képeket-nem pivot vagy pencil)

2013. máj. 28. 10:55
 1/5 tabaki ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..


Tényleg ne bonyolítsuk, tölts le magadnak valamit. Nem tudom, mi a baj a Pivottal meg a Pencillel, de a mondottak alapján neked nem animációs program kell, hanem képek összefűzésére alkalmas videószerkesztő. Erre előszeretettel javaslom a MonkeyJam programot, de a VirtualDub, Avidemux is alkalmas rá, és vélhetőleg a VideoPad, Pinnacle VideoSpin, vagy akár a Windows Movie Maker is megcsinálja, ezeknek nem jártam utána.


MonkeyJam: [link]


Rövid leírásom az alapjairól, bocs a gépelési hibákért:

[link]

2013. máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na jó:) végre letöltöttem egy programot, amit valamelyik kérdésnél még ajánlottak. Synfig. Bár ez is magas nekem.. végre sikerült elinditani egy programot: ezt, viszont nem értem miért nem lehet ezen sem rendesen animációt szerkezteni, vagyis egy rajz elkészültével tovább menni a következő képkockára?
2013. máj. 28. 11:40
 3/5 A kérdező kommentje:
A pencil programmal nincs bajom, azonkívűl, hogy valahogy nállam nem jól menti el a képeket, vagyis mindegyiket kivágja, kívéve ha hátteret illesztek be, de akkor ezesetben nem mutatja a mozgást.
2013. máj. 28. 11:42
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagyis ennyierővel painton is dolgozhatnék, de akkor minek animációs program?:-? legalábbis amiket eddig ingyen lesikerült tölteni, nem értem.
2013. máj. 28. 11:44
 5/5 tabaki ***** válasza:

Te csak ne szeresd annyira a Paintet, az mégiscsak a lehetőségek alja... -- igaz, éppen ezért igencsak imponál, hogy képes voltál animációt készíteni vele, szívesen meg is nézném.


A Synfigben nem fogok tudni segíteni, az én hajlott korú gépemen éppenhogy csak eldöcög. De próbád megérteni a logikáját mindenféle tutoriálok alapján, szerintem meg fog változni a véleményed a képességeiről:

[link]


Ami a Pencilt illeti, az is rafináltabb, mint gondolnád. Nem tudom, neked hasznodra lesz-e, de a minap kérdezték tőlem privátban:

"Szia:) az animációs programmal kapcsolatban szeretnék kérdezni/zavarni:). Azt kérdezném, hogy pencilben, nem tudod, hogy lehet bevágott figurákat elmozditani? Elég praktikátlan a programban, hogy a képre csak úgy lehet bevágni valamit, hogy valahova rögziti, és nem lehet elmozgatni:))Nem tudsz erre tippet?"

Erre írtam a következőt:

[link]


Ha nem vagy lusta utánamenni a linkeknek, érdekes lehet a következő is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..

2013. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!