Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az én gépemre milyen Linux...

Az én gépemre milyen Linux lenne jó?

Figyelt kérdés

Azt hallotam hogy a régebbi gépekre a Linux alapú rendszerek jók,csak nem vagyok benne bizots hogy feltegyek-e egyet a gépemre.De mélyiket?


A gépem: Intel Celeron CPU 2.66GHz, 1.24GB RAM

Most WinXP Home Edition SP3 van rajta.



2013. jún. 13. 19:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az a legjobb az egészben, hogy van egy ember, aki maximum annyit hallott a linuxról, hogy az egy sz@r, mert mondta neki valaki, aki hallott már olyanról, aki látott már olyat, amikor vette a laptopot az volt rajt és hazament és itt megkérdezte, hogy lehet leszedni és egy ikszpét tudjon rárakni.

Nem hiszem, hogy ilyen emberrel érdemes volna egy pár szót is beszélni valaha, nemhogy értelmes vitába keveredni.

Van itt olyan rajtam kívül is, aki beleunt a MS pénzlehúzós stratégiájába és az állandó bohóckodásba a kódkereséssel és crackeléssel, meg a többi egetverő vírusos sz@rságokkal.

Mert mi ebben nőttünk fel.

Köszönjük, mi ismerjük azt az oldalt, velük ellentétben.

És lehet fikázni a linuxot, de volna mit tanulni belőle a nagy szoftveróriásnak.

De nem szeretném lelőni a poént, csak előre várom a jövő évet, amikor az ikszpének lejár a támogatása és tömkelegével fognak a szegényebb emberek számítógépet vásárolni a 7-es memóriazabálása miatt, mert nem lesz annyi eszük, hogy "szenvedjenek" egy hetet a linux megértésével.

De legalább nekem is sz@rér-hugyér lesz olyan gépem, amivel a szidott linuxommal még évekig elbohóckodhatok.

:)

2013. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 debian1999 válasza:

Szia!


Nekem is kb ilyen gépem van, én debian 7 wheezy-t ajánlok.

Egész jól megy. DE fontos ne a gnome3-at használd hanem xfce!!

Az ubuntu pedig egy hulladék sajnos :( ,régen jó volt


Ha nagyon nem menne akkor puppy linux de én azt még nem használtam.


Sok szerencsét és légyszi írd le hogy melyiket választottad!

2013. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem az Ubuntu-val sincs semmi problémám.Szerintem az Ubuntu stilusos, és sokat tud,Debian-t még nem próbáltam.

Ha annyit meg tudnál mondani,mennyi RAM kell neki, akkor talán kipróbálom és majd meglátom melyiket teszem fel.De az biztos hogy Linuxra fogok váltani mert az XP-re le fog járni a támogatás.

2013. jún. 14. 19:24
 14/15 debian1999 válasza:

Ha jól tudom akkor a minimum 512mega.

Jobban jársz a debiannal mert sokkal stabilabb.

Én is próbálkoztam ubuntuval és mint írtam kb olyan gépem van mint neked, borzasztó lassú volt. Pedig 3 giga ramom van:)

2013. jún. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Őszintén,nem tudok dönteni.Az Ubuntu nálam még lemezről,kipróbálásban is gyorsan fut.Mind a 2 jól néz ki.

Csak az Ubuntu-nak is 512MB RAM kell,mint a Debian-nak.

Kipróbálom VirtualBox-ban,és majd utána döntök.

2013. jún. 14. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!