Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8 hibernálással indul?

Windows 8 hibernálással indul?

Figyelt kérdés

Adott egy Lenovo laptop Windows 8-cal. Tegnap még gond nélkül működött, de ma már boot-olás után egyből megjelenik a Hibernálás felirat és több mint egy óra után sem hajlandó eltűnni. Kipróbáltam jó pár billentyűkombinációt de csak a ki/be kapcsolás gombra reagál. Live CD-ről (miniPE) gond nélkül be tudok boot-olni és el is végeztem pár memória és HDD tesztet. Egyik sem talált problémát. Mivel nem értek a laptopokhoz és a Win8-hoz meg pláne nem ezért az alábbi kérdéseim lennének:


- Normális dolog, hogy ennyi idő után sem fejeződik a hibernálási folyamat?

- Ha nem az, akkor hogyan lehet megszakítani?

- Ha nem lehet megszakítani, akkor hogyan lehet rábírni a Win8-at a normális (vagy bármilyen más) indulásra?



2013. jún. 16. 14:58
 1/4 csacsi2 ***** válasza:

Csak tippelni tudok. Valószinüleg sérült a hiberfil.sys -fájl, azt kellene törölni!

elvileg ha kikapcsolod a hibernálást akkor automatikusan törlődik, de lehet hogy nem nem árt megnézni.


Indítsd csökkentett mód parancssorral a gépet majd írd be:

powercfg -h off

[link]

ellenőrizd majd töröld ha nem tenné a fájlt!

-----------------

Ha van elég memóriád és támogatja az alaplap az S3 alvó-módot akkor ha a bios -ban be van kapcsolva a suspend to RAM akkor nem a lemezre, hanem a ram .ba írja az állapotot. Így gyorsabban indul és rengeted hely felszabadul.


Hogy támogatott -e azt parancssorból megtudhatod,ha beírod:

powercfg -a


Win 8 annyira nem az asztalom nekem sem, de ez érvényes az ősidőktől...

2013. jún. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ de az a gond, hogy csökkentett módban sem tudom elindítani. Bekapcsolás után megjelenik a win8 logoja (a 4 négyzet), pár másodperc után pedig a hibernálás felirat. Mellette a folyamatjelző megállás nélkül körözget és ennyi. És semmi egyéb nem történik még egy óra múlva sem. Csak a kikapcsolás gombra reagál. Állítólag shift+F8-cal elő lehet csalni valamilyen indító menüt boot-olás közben, csak nagy szerencse kell hozzá. Hát nekem eddig nem volt...

Viszont a hiberfil.sys fájl törlése jó ötletnek tűnik, live CD-ről beboot-olok és megpróbálom így törölni.

2013. jún. 20. 21:41
 3/4 csacsi2 ***** válasza:

ami bios -nál F2 -re bios F11 -re boot menü jön be.

Az F8 -ra jön be a rendszerindítási menü (csökkentett mód, normál stb.)ennek lényege, hogy fojamatosan nyomkodni kell az f8 -at a boot közben, mert nem írja mikor aktiválható.

2013. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben kaptam egy olyan tippet, hogy vegyem ki az akkut majd rakjam vissza. És lám ez megoldotta a problémát. Indítás után volt egy kis konfigurálás és azóta minden probléma nélkül beboot-ol és fut a win8.
2013. jún. 22. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!