Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes áttérni Windows 8-ra?...

Érdemes áttérni Windows 8-ra? Pro és kontra érveket kérnék, lent leírom, mire használnám.

Figyelt kérdés

Egyik hobbim a játék, de nem csak a legújabbak érdekelnek, van, hogy 90-95 környéki játékokat tolok még mindig. Win7-en nincs gond, többnyire elviszi őket. A 8-nál ilyen szempontból mire számítsak?


Videót és zenét szoktam rajta szerkeszteni. Ilyesmire mennyivel alkalmasabb/alkalmatlanabb mint a 7?


Olvastam, hogy gyorsabban fut, kevesebbszer fagy le. Ez mennyire igaz?


Konfigom: intel quad core 2,5ghz 4magos proci, ati hd 4850 1gb videókari, 4gb corsair ram, az alaplap nem jut eszembe. Ez elegendő hozzá?


Saját tapasztalatokra is kíváncsi lennék, úgy általánosságban kinek mennyire jön be, illetve mennyire nem. Amit tudtok, azt írjátok le. Előre is köszönöm.


2013. jún. 17. 14:31
 1/4 anonim válasza:

Amire tudok válaszolni, arra igyekszem a legjobb tudásom szerint. :)


A konfig természetesen elég hozzá. Én csak általános felhasználója vagyok a win 8-nak, de nem szeretném visszarakni a 7-est a gépemre. Valahogy ez nekem jobban bejön. Nagy különbséget nem veszek észre a kettő között, de valamiért jobb használni.

Ami hirtelen eszembe jut, az az, hogy a win 8-ra nem kell feltelepíteni daemon toolst, mert simán megnyitod az iso fájlt dupla kattintással, mintha egy sima mappa lenne. Ez elég jó dolog szerintem. Talán ez neked fontos is, mert gondolom vannak játékaid iso-ba. Hát részemről ennyi...

2013. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"gyorsabban fut"...ez max a rendszerindításnál látszik, az meg nem jelentős dolog

"kevesebbszer fagy le"...nekem még az életben nem fagyott le win7 sem


Amúgy nekem különösebben nem jött be, a csempés felületet kiiktattam, start menüt tettem rá, onnantól olyan mint egy win7, csak bele van buherálva. Azt tudom hogy a Sony telókhoz járó PC Companion progi nem ment vele, meg az X8-as telómhoz valami driver gondjai vannak.


Az iso fájlok megnyitása tényleg előny, de akkor lett volna nagy szám, ha 10+ éve a rendszerbe építik, mert mára mindenki rászokott az alternatív programokra.


Szerintem totál felesleges a 7-est lecserélni.

2013. jún. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem a 7-el az a problémám, hogy sokszor lefagy. Napi 1x minimum, de ha rossz napja van, 3-4 is lehet. Nem a hardverek a hibásak, mert xp-n kifogásolhatatlan volt, a 7et többször is újraraktam, de mindenhogy fagyogat. Illetve win7-en sokaknál(nálam is) valami képernyőillesztési hiba van, amit sehogy nem lehet megoldani. Néha játék közben, de van hogy csak úgy megmerevedik pár másodpercre a képernyő, majd elsötétül, és megy tovább. Játékból ilyenkor automatikusan kilép. 8-nál jobb lenne a helyzet?
2013. jún. 17. 15:05
 4/4 anonim válasza:
Én az első vagyok. Nálam sem fagyott soha a win 7 egyébként. Nem hiszem, hogy a win 7 hibája a fagyás, mert akkor mindenkinél fagyna. Vagy driver, vagy hardver, vagy maga a win 7-esed olyan buherált rendszer, hogy amiatt fagy. Szóval nálam nem fagyott a 7, de a 8 sem.
2013. jún. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!