Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan Windows operációs...

Van olyan Windows operációs rendszer, aminek a lite verzióját lehet 2 gb-os ssd-re telepíteni?

Figyelt kérdés
Vista,vagy Wn 7. Xp nem érdekelne..........
2013. jún. 30. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
létezik ekkora ssd ? csinálsz egy képet róla és felteszed ide ?
2013. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
eee pc be forrasztva van ekkora. az első ssdk egyike....
2013. jún. 30. 14:16
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy létezik-e, de virtuális memóriát ki kéne kapcsolnod, úgy meg semmire sem mennél (feltételezem nincs sok GB RAM-od az EE-dben).
2013. jún. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
512 ddr2
2013. jún. 30. 15:58
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ennyivel eszedbe ne jusson Vistát/7-t rakni rá, sajnos kínszenvedés lenne, még "normál" (értsd: van lapozófájl) gép esetén is. Sajnos erre maximum XP-t lehet rakni, vagy valami Linuxot.
2013. jún. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 coopper ***** válasza:

Szia.


Mire használnád ?


Mivel vannak CD-ről működő windows operációs rendszerek, ezeket kis ügyességgel pendrájvra (igy SSD-re is át lehet ültetni).

Pl. Hiren boot cd-n van Mini WinXp, Win98-as van. Amit még én ismerek az a MINIPE, ERD commander, de ha szétnézel a nete egy pár BartPE cd után, elég sokat fogsz találni.


Ha ez nem megoldás akkor win 2000 professional sp4 (a win XP elődje) szerintem elfér egy 2 GB-os partición (Bár nem sok hely fog maradni mellette).


Sok sikert.

Üdv.

2013. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ezt találtam a témával kapcsolatban, remélem segít :

[link]

2013. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen mindenki segített kicsit. az utolsó kedves válaszadónak írnám főképp,hogy pont olyan gépről van szó,amit belinkelt,és jelenleg xp van rajta. csak az a bajom,hogy az xp nem kezeli megfelelően az ssd lemezt állítólag.... a másik,hogy az xp elavult,és sajnos nem lesznek rá frisítések,illetve nem lesz támogatva... :( pedig az xp egyenlőre hibátlanul megy rajta. ezért gondolkodtam nagyon minimális vista rendszerre. linuxok sajnos nem mindent ismernek fel belőle. :( úgyhogy a vista jutott eszembe. hátha rálehetne préselni egy ilyen kicsire. bővíthető sd kártyával a gép,de nem lehet arra talapíteni. :( ennyi röviden.
2013. jún. 30. 18:34
 9/13 A kérdező kommentje:
internetezésre használom csak. semmi másra.
2013. jún. 30. 18:34
 10/13 anonim ***** válasza:

A Vista nagyobb kínszenvedés lenne, mint az XP.

A Linuxot telepítés nélkül is ki lehet próbálni CD-ről vagy USB-ről.

2013. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!