Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen operációs rendszer?...

Milyen operációs rendszer? 1gb ram,2.7ghz proci, videó kártya :256mb! Windows: 7, xp,98, ne. , vista?

Figyelt kérdés
2013. máj. 4. 20:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Xp tökéletes lenne rá. A win7-et nem bírná el megfelelően.
2013. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Akár win7 vagy ha van támogatás akkor win8 is mehetne!


Nem lesz semmivel sem lassabb mint egy XP!

Ez köszönhető az újabb kernelnek és a fejlett erőforrás kezelésnek(főleg a ram kezelése volt a probléma a régebbi rendszer verziókban, de ez javításra optimalizálásra került)

2013. máj. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hiába az új kernel, ha a magasabb szintű héjakon erőforrás pazarló grafikus shell van + háttér szolgáltatások, amik felzabálják a ramodat!


Mindenképp venned kell bele ramot, vagy marad az xp.

2013. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Na, melyik okos beszél itt hülyeségeket?

Windows 7, vagy talán Windows 8? Miért ne tehetné rá a NASA rendszerét? :D

Legalább értenétek hozzá.

Mondjuk a prociban az is kérdéses lenne először, hogy pontosan milyen és a támogatása is milyen(SSE stb), meg azért én olyan gépre nem telepítenék XP-nél később kiadott oprendszert(újabbat), amiben DDR1-es RAM van, mert azt akármeddig bővítheti, ugyan olyan lassú marad a gépe.


Szóval én az XP-t javasolnám a gépedre, semmi erősebbet, mert a felsőbb OS-ben(Vista, 7) az Aero már kikészítené a kártyádat, főleg ha AGP-s-ről van szó.

2013. máj. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

utolsó: értünk hozzá.

A windows 8/7 tökéletes futtatásához, szükség van egy akár 478-as pentium 4-re! 2ghz körüli órajelen! 1gb akár ddr1 memória(hidd el nem sokan veszik észre a ddr400-as és az ddr2553-as között a különbséget)

Vga tekintetében én a minimumot itt határoznám meg: minimum Gef 5/6 vagy minimum Radeon 9 !


A vista-t ennél sokkal rosszabb gépekre is feltolták annó és raktak rá a gyártók vista matricákat! A win7/8 -nak kisebb a gépigénye a kérdező gépén, el fog futni! Persze sajnos nem tudjuk a vga típusát, de következtetni tudunk!

2013. máj. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha értenétek hozzá nem ajánlgatnátok 12 éves, elavult oprendszereket.

Lubuntu, Xubuntu, Linux Mint XFCE

2013. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 andrasleo válasza:
xp sp3 a megfelelo!
2013. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hihetetlen66: facepalm

Bolond az, de tényleg aki 7-et meg 8-at rakatna rá.

Tudom hogy új nektek és még nem éltétek ki a hiányosságaitokat vele, de én azért nem ajánlanám mert új és nekem tetszik, meg milyen komoly, megy a fos 8 a gépemen.

Ember a Win 7 pl alapjáraton ha már driver is fenn van, akkor eleve megeszik 600-800 Mega RAM-ot és akkor még se játék se semmi.

Arról nem is beszélve, hogy lehet hogy driver támogatása sincs XP-n ill. Vista-n felül.


Akarjátok még bizonyítani a szakértelmet, vagy mondjak még pár hülyeséget?

2013. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Egy szóval se mondtam, hogy 7-et vagy 8-at nem nagyobb baromság rárakni.
2013. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Ember a Win 7 pl alapjáraton ha már driver is fenn van, akkor eleve megeszik 600-800 Mega RAM-ot és akkor még se játék se semmi.

Arról nem is beszélve, hogy lehet hogy driver támogatása sincs XP-n ill. Vista-n felül."


Mi eszik meg 600-800 mb ????

Látom még nincs tapasztalatod ezekkel a modern rendszerekkel! Max 200-300 Mb ram-ot foglal le a rendszer magának, egy windows 7 esetében ebbe beletartoznak az idióta kezelőprogramok is!

Driver támogatás meg szinte mindenhez van!

A sok okos elmehet a sunyiba, hogy 11 évesen ilyeneket hajt. Annó amikor a vista mizéria volt a gépeket általában 512-1gb rammal és vista-val! A win7 memória kezelése a vista-tól jóval kevesebb!

2013. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!