Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel 2007-ben hogyan tudom...

Excel 2007-ben hogyan tudom megcsinálni, hogy kilistázza azokat az értékeket (szöveget), amik egy adott dátum előttiek v. két dátum közöttiek?

Figyelt kérdés

tehát vannak dátumok és vannak mellettük értékek (szöveg) és én csak azokat akarom kilistázni amik az első negyedévben vannak...


konkrétabban: csak azokkal akarok majd számolni, amik az első negyedévben vannak...



2013. júl. 11. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Leírhattad volna, hogy pontosan mi lesz a számolás, de ha pl összegezni akarod az első negyedévet egy 6x2 táblázatban, ahol az első oszlopban van a dátum, másodikban az értékek:

=SZUMHA(A1:A6;"<2013.04.01";B1:B6)

A dátumot tartalmazó cellákat értelemszerűen dátum formátumra kell állítani.

2013. júl. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Vannak dátumok és vannak mellette különböző adatok (cégnevek, egymás alatt, többször is)és azt akarom, hogy bizonyos időközökhöz tartozó neveket összeszámolja... Pl. Január-február-március ban pl. "x" név hányszor szerepel?


Lehet nem volt érthető... :-)

2013. júl. 11. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!