Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxról Windows 7-re telepíté...

Linuxról Windows 7-re telepítés, bővebben lent. Mi a gond?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy laptopot, amin Linux operációs rendszer volt (félig!?) előre telepítve. (Félig=bekapcsoltam, nem töltött be rendesen, kiírt sok mindent, és egy idő után várt a jóistenre...)


Van itthon Windows XP és Win 7 lemez is, nekiestem a telepítésnek.

Bootba beállítottam, hogy CD-ről menjen, ment minden szépen.

2 partició volt, egy amin nem volt semmi hely, meg egy másik, amin csak szabad hely volt. Amin nem volt hely, az nem NTFS formátumú volt, így nem engedte formázni, csak törölni, a másikat engedte formázni is, törölni is.


Létrehoztam egy kisebb particiót, és egy nagyobbat, majd folytattam a telepítést.


Ment minden, ahogy illik és kell, ám mikor a legutolsó újraindítást csinálta a gép, akkor eljutott odáig, hogy "nyomjon le egy gombot a cd/dvd-ről való indításhoz...", várt egy kicsit, majd újból elindult, s újra eljutott ehhez a szöveghez, majd újra, és újra, ....


Megpróbáltam azt, hogy átállítom, hogy ne CD-ről induljon a rendszer (mondván már szinte kész a telepítés), akkor ugyanúgy elkezdett tölteni, majd eljutott addig amíg azelőtt a szöveg volt (most ugye csak a kurzor villogott), ám ezután is visszatért a bekapcsolás első fázisához, és újra eljutott a villogó kurzorig, ezt újra és újra ismételve...


Mi lehet a gond?


A segítő válaszokat előre is köszönöm!



2013. aug. 16. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd el előröl.

Törölj MINDEN particiót, és hozd létre kézzel azokat amik kelleni fognak, majd formázd őket. Ezután kezdheted a telepítést.

2013. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már megvolt az is, de semmi változás...


Az nem lehet, hogy a szutyok Linuxnak vannak még maradékai és azok zavarnak be?

Csak mert legelőször durván meg is volt a 750 gb hdd, de most 698 gb van csupán.. Nem lehet, hogy az az 50 gb valahogy Linuxos?


Bármit csinálok, Biosba, bárhol, egyszerűen ugyanúgy leáll-elindul-leáll-elindul, mint eddig.

2013. aug. 16. 23:07
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Szerintem egy livecd-vel nézzél körül a gépen. Mondjuk egy Ubuntuval. Ott akár még meg is formázhatod a vinyót, ha akarod.

Egyébként rendkívül sokat ront a Linux megítélésén, hogy egyes dilettáns boltosok felhánynak a gépre egyet eladás előtt, ami így eseteg (mint most is) teljesen használhatatlan lesz.

Apropó, nem lehet, hogy login prompt volt?

2013. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!