Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csináltam egy Fedora 18 KDE...

Atom Trator kérdése:

Csináltam egy Fedora 18 KDE telepítő usb-t de miután boot-ol, a bejelentkező lapot tölti be, és jelszót, felhasználó nevet kér. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. febr. 5. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
egyszerű, add meg neki amit kér...
2013. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

próbáld meg a root felhasználónevet és a root jelszót.

Ha nem műxik, akkor próbáld meg azt amit megadtál( elvben meg kellett adni egyet)

Ha az sem működik, akkor indítsd el csökkentett/restore módban.

Akkor ha nem adtál meg root jelszót( bár fedora 17-nél, ha meg is adtál) bedob téged egyből root shell-be

ott írd be a fekete képernyőre

adduser -u 0 -o tejusernaeved

Ez létrehoz egy rendszergazdai fiokót a gépeden.

a passwd teuserneved pedig jelszót rendel hozzá, kétszer kell megadni, és máris be tudsz lépni a gépedbe.

A csökkentett módot úgy tudod elérni, hogy a le nyilat nyomod addig mig lesz egy ilyen menüpont további fedora 17 módok( vagy angolba, nekem ez már magyar), és ott elindítod az elsőt. Nem grafikusan fog indulni, hanem egy parancssori ablakban.

A teuserneved-nél meg azt írsz be amit akarsz. a többi maradjon úgy ahogy.

2013. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

jah és két féle módon tudsz innen újraindítani a gépet:

reboot

vagy pedig a

shutdown -r -t now paranccsal

2013. febr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!