Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segítség BIOS-ban?!

Segítség BIOS-ban?!

Figyelt kérdés

IBM BIOS Setup Utility-a BIOS neve.Nem nagon értek hozzá!A windows xp-t szeretném boot-olni cd-vagy dvd-ről!Mind kettőre kiégettem!A BIOS-ban belemegyek Startup,azon belül BOOT!itt mondták hogy át kell valamiket állítani,de nem tudom miket!Nekem így vannak sorban:

1: IDE HDD0:Toshiba MK4026GAX-(PM)

2: USB CD:

3: Legaci Floppy Drivers

4: IDE HDD1:

5: USB FDD:

6: -USB HDD

7: IDE HDD2:

8: PCI LAN: MBA V7.7.5 Slot 0200


Excluded from boot order:

: ATAPI CD0 :

: ATAPI DC1 :


Laptopom elég régi,most Win 7-van rajta,de lassú,ezért raknák rá xp-t!Nero-ban a win7-et adatlemeznek írtam ki ISO-ban(mármint a WinRAR-os fájl van rajta,benne minden fájl)!Lenovo T43!


Előre is köszönöm a segítséget!ALEX



2013. jún. 22. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
ha az elöször a lemezt szeretnéd bebootolni akkor azt állítsd át első helyre és utána a HDD-t. ezt majd telepítés után állítsd vissza
2013. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes mert a CDmeghajtód - ATAPI CD0 - a kizárt eszközök között van, pedig talán arról kéne bootolni.

Kizárt, hogy az 1,3,4,5,6,7,8 lenne. A 2-es egy külső meghajtó lenne, de ha nincs akkor ugye nem bootolható, de kipróbálhatod, majd azután ha jól kiírod a telepítőlemezt, mert adatlemezként nem fog bootolni se a CD-ről se a DVD-ről. Képfájl lemezre mentése vagy képfájl felírása funkcióval kéne kiírni, mert csak úgy fog bootolni...

2013. jún. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fehersrac,akkor ATAPI CD0 helyére mit szedjek ki??
2013. jún. 22. 17:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, csak az lenne a logikus booteszköz, de arról meg nem lehet...
2013. jún. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindegy,berakom ATAPI-t,daemon toolsal csinált képet ISO-ban kiégetem,és majd próbálgatom hogy DVD-vel hogy bootol,melyik legyen az első helyen :D
2013. jún. 22. 17:32
 6/8 A kérdező kommentje:
így sem megy,szerintem akkor az olvasófej a hibás,mert ha bevan kapcsolva a windows akkor sem ismeri fel sem a cd-ket,sem a dvd-ket! :( ha meg magából a gépből egy szabad partícióra akarom az xp-t telepíteni(win 7-em van),akkor meg hiába nyitom meg a setup.exe-t,nem engedi telepíteni,nem tudok rákattintani!akkor marad az én laptopomon lassú és rossz win7 :(
2013. jún. 22. 17:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy, hogy berakod az ISO-t daemon-ba és telepítés...
2013. jún. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
úgy sem megy!Bedobja a win xp telepítőt,de nem tudok arra kattintani hogy install xp!
2013. jún. 22. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!