Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Jól telepítettem fel a Linux...

Jól telepítettem fel a Linux Mint 15-t (Olivia)?

Figyelt kérdés

Most telepítettem fel nemrég a windows 7 helyett és nagyon megkedveltem viszont van pár gondom.


Telepítés után rebootolnom kellett és meg is tettem. Kiírta fekete képernyőn, hogy "reboot system now... shutting NOW!" stb nem tudtam ezzel mit akart de hagytam, hogy magától rebootoljon (ekkor már a lemez sem volt benne természetesen mivel kidobta).

Vártam 20 percet még mindig nem történt semmi hiába nyomkodtam mindenféle gombot már. Tehát magam indítottam újra. Bekapcsolás után minden sikerült letöltöttem 150 valamennyi frissítést amit ajánlott majd újra indítottam.

Megint produkált érdekes dolgokat kiírta hosszú ideig, hogy "network konfiguration please wait" vagy valami ilyesmi de mivel nem dolgozott semmit se a gép így nyomkodtam össze vissza mindent mint a hülyegyerek és előhozott mindenféle dialog sort és mivel még mindig nem csinált semmit sem ezért megint újra indítottam.

Akkor is meg legelső újraindításkor is a Linux Mint logó akadozva töltődik be nem tudom hogy normális jelenség-e és legalább 2-3 perc kell mire bejön az asztal, tehát mire minden bekapcsolódik.


1: Jól tettem a rebootolásnál, hogy magam indítottam újra a rendszert?


2: A jelek szerint sikeresen megcsináltam a telepítést és nem kell újra megtennem?


3: Nem minden magyar nyelvű. Pl a beállításoknál vagy pl a firefox beállításainál. De a start menüben az asztalon stb minden magyar nyelvű.


4: Nem jön elő a ctrl+alt segítségével a @ jel meg a többi hasonló jel sem amit ezekkel a gombokkal lehetne előhozni. Úgy másoltam be most is ezt a @ jelet.



2013. aug. 28. 08:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Még csak annyi, hogy kikapcsolni meg kikapcsolódik ha kell 10 másodperc alatt is ez normális? Már csak azért mert én windowshoz vagyok hozzászokva..
2013. aug. 28. 08:34
 2/4 A kérdező kommentje:
Lenne még egy problémám.. nincs hang.
2013. aug. 28. 08:42
 3/4 anonim ***** válasza:
hát lehet hogy rosszul irtad ki a dvd-t vagy a gép nemelég erős hozzá,a rebootolás is emiatt lehet hogy nem jó a telepitő. nekem win 7 nél vlt ilyen problémám hogy megkarcoltam a lemezt és nem lépett tovább.a hang azért nem szól ert nincs hozzá a linuxnak drivere töltsd le a gyárto honlapjáról.szóval azt javaslom hogy rakd ujra vagy tegyél rá win 7 et.
2013. aug. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Meglehetősen gyanús a lassú indulás. Érdemes lenne megnézni a naplókat, ezt a /var/log könyvtárban találod. Nem valószínű, hogy újra kell telepíteni, ez nem windows.
2013. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!