Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kérlek, szőke vagyok, mit tegyek?

Kérlek, szőke vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Analfabéta vagyok a számitógépekhez. A gép újra lett rakva, és egy barátom beállította hogy 3 részre legyen osztva a gép memóriája. C: Windows D: Programok E: Személyes dolgok.

Minden szép és jó, a programokat a D-re kell tenni, oké. De van olyan telepítő ami nem oda teszi alapból, szóval oda kerültek dolgok mint pl a Google Chrome (ami éppen most itt a lényeg). Ezután megnéztem itt a gyakori kérdéseken hogy hogyan lehet beállítani hogy alapból a D-re mentsen mindent. ( http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2.. ) megcsináltam amit mondott. A Program Files-sal de aztán megcsináltam a Programfájlok (x86)tal is mivelhogy amugyis a legtöbb programot oda teszi. Ezután az összes ikon amim volt nem működik. Semmi ami nem a D-re volt telepitve. Csak úgy tudom őket használni ha belépek az intézőbe és onnan kikeresem és megnyitom. Csináltam új parancsikont is, megadtam az utvonalat. Na az működik egy darabig aztán megint beszarik magától.. Gondoltam azért van mert hogy a D-ben keresi, ezért vissza akartam állitani a Programfájlok (x86)ot. meg is tettem de csak mégegy mappát tett oda aminek ez a neve. Még mindig szar. Kérlek segitsen valaki !!!!!! Köszii :D



2013. szept. 2. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem a d partícíót nem kellet volna csinálni.tiszta felesleges..általába ha telepítesz progit az a c-re megy de ha egyéni telepítést ki választod akkor hova menjen,de sajnos ez a chromenál automata ..szerintem már jól összekeverted a windowst ezért újra áttehetnéd és csak c (windows) és d (dokumentumok) partíciót csinálhatnál hogy ne legyen keveredés a rendszerbe
2013. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ja és még a újrateszed a windowst hiába vannak a d-n a programok mert úgy is bedöglenek mert a registriket minden program a c-re írja ahol van a win
2013. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Tényleg elég bugyután lett megoldva... mint írták, semmi értelme külön partícióra telepíteni a programokat. A személyes dolgok legyenek külön persze, de a programokat így is, úgy is újra kell rakni többnyire újratelepítésnél. Ha a két program files könyvtárat átmozgattad máshova, mozgasd vissza. Azok rendszerkönyvtárak és tilos elmozdítani őket, mert hazavágod vele a rendszert.


Egyébként a Program Files-ba 64-bites programok kerülnek (ha 64-bites rendszeren vagy) és az x86-ba mennek a 32-bites programok. 32-bites rendszer esetén csak sima program files van, mert minden program 32-bites ezen esetben. Ezt jó tudni, de nem lényeges számodra most, csak leírtam.


A két Program Files legyen a C: -n, a parancsikonokat meg készítsd el kézzel ha kell. Azok amik nem lettek módosítva elvileg újra működnek majd. Mellesleg újratelepíteném a rendszert, ezúttal értelmes partíciós táblával:

C: = Rendszer

D: = Adatok


Ez megfelel az emberek 99%-ának.

2013. szept. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tabaki ***** válasza:
100%
Még csak annyit, hogy a merevlemezt osztod partíciókra, nem a memóriát... :)
2013. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ennek az egésznek így kb. semmi értelme...

[link]

2013. szept. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi Aemdae Turion hasznos válasz volt :) egyébként nekem is elsőre fura volt hogy mi a ráknak 3 rész.. mert előtte tény hogy csak C-m volt valamiért nem volt beállitva hogy 2 legyen és ezért azon volt minden.. persze aztán ki is derült hogy amiatt lassú. :D de akkor ugytünik ez igy megoldhatatlan hacsak nincs átvariálva :D csak azért nagyon rossz mert a C igy összvissz 25 gb, a D is 25, az E meg 182.. és persze a C n van a windows is ugyhogy a mostani programokkal amik még rajtavannak azokkal együtt már csak alig 4 gb hely van.. amit ha letöltök pl egy komolyabb programot már el is tünt :\
2013. szept. 3. 01:21
 7/16 A kérdező kommentje:
szóval akkor ahhoz feltétlen ujra kell telepiteni ha ujra át akarom variálni azokat a merevcuccokat? :(
2013. szept. 3. 01:22
 8/16 tabaki ***** válasza:

Az a legtisztább. Elvileg variálhatnál valami partíciószerkesztővel, de gyakorlat nélkül úgyis jó eséllyel elvesztenéd, ami a lemezen van, másfelől már amúgy is összekutyultad a rendszert.

Az a gyanúm, hogy a haverodat (talán valami linuxos emléktől vezérelve) az a cél vezette, hogy a Windowst a programok érintetlenül hagyásával lehessen újratelepíteni a C partícióra. Ez azonban nem megy, mert egyrészt a regisztrációs adatbázis, amelyik a programok fontos adatait könyveli, mindenképpen C-n lesz, attól függetlenül, hogy maguk a programok hol vannak, másrészt a programok ezen kívül is elhelyeznek ott mindenféle segédfájlokat, és egyéb adatokat. Mindezek nélkül a másik lemezen lévő programok működésképtelenné vál(hat)nak, ezért értelmetlen és fölösleges ez a megoldás.

Egyszóval: Amíg még nem laktad be a gépet, érdemesebb nulláról újratelepíteni. Ha már vannak rajta fontos adataid, azt mentsd el CD vagy DVD lemezre. Ezeket ugyan (ha mind az E-n vannak), a C és D összevonása elvileg nem bántja, de az eddigi kavarás alapján jobb félni, mint megijedni...

2013. szept. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A nővérem laptopján is nemrég vontam össze a egy-egy 30GB-os partíciót, mert ugyan ilyen bugyután volt felosztva és persze ki is fogyott a helyből. Mivel egy 64-bites Windows Vista/7 rendszer frissítésekkel nyom vagy 15GB-ot és akkor még fent sincs egy program sem, azt mondom, hogy a Windowsnak kell legalább 60-64GB hely, hogy minden kellemesen elférjen. (játékoknak hely nincs beleszámítva, az lehet másik a partíción, ha vannak egyáltalán játékok)


Kedves kérdező!

Össze lehet vonni a két kis partíciódm ez nem különösebben nehéz. De mivel belekutyultál a rendszerbe is, azt feltétlenül újratelepíteném.

Előbb vond ossze őket:

Nyisd meg a start menüt, jobb katt a Számítógépre, majd Kezelés.

Itt a lemezkezelőt tessék kikeresni.

Keresd meg a D: meghajtót és töröld a kötetet. (jobb klikk menü) (ha van rajta fontos adat, ELŐTTE mentsd át)

Ezután jobb katt a C: -re és terjeszd ki a kötetet úgy, hogy befoglalja az összes most felszabadult helyet és kész is. Eztán mehet az újratelepítés a C: -re. Ha kéznél van még a Windows telepítője, tedd a DVD meghajtóba és indítsd újra a gépet. Az egész grafikus felületen zajlik, szerintem még te is meg tudod csinálni, nem kell hozzá atomfizikusi képzés. Csak ha kész, minden programot stb újra kell telepíteni, illetve a laptopod drivereit is. De aztán ennyi.

2013. szept. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D amit belekavartam már nem okoz problémát, mindent visszairtam C-re azon a helyen. az a kutyulódás megoldódott szóval akkor már csak a pariciokat kell rendbehoznom hogy összevonhassam a C-t és a D-t
2013. szept. 5. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!