Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Láttam olyat, hogy ingyenes...

Láttam olyat, hogy ingyenes szoftvereket pénzért árulnak mint pl a Firefox vagy a Linux. Amennyiben ilyet vásárolok, kapok hozzá teljes körű terméktámogatást ami alapesetben ingyenes szoftverhez nem jár?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

te most vagy nagyon izé és szőke vagy, vagy nem tudom,

-de az ingyenes firefoxért,már nehogy pénzt adjál

2013. szept. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:
100%

A támogatást az adja, aki ingyenes szoftverért pénzt ad. és azt támogatja vele, aki erre rá tudta beszélni.


Egyébként aaz ingyenes szoftverek is sok esetben csak magánfelhasználásra ingyenesek. Van amelyikért fizetned kell, ha pénzt akarsz keresni a felhasználásával. Pl. a vállalkozásod gépére telepíted.


A feltételek mindíg benne vannak a felhasználói szerződésben, amire mindenki csak nyom egy "elfogadomot", mert senkit nem érdekel a tartalma addig, amíg el nem akad.


itt egy elég jó példa a megértéshez.

[link]

2013. szept. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:
Ilyen esetben legföljebb az adathordozóért, másolásért, postázásért szokás pénzt kérni, egyéb szolgáltatás meg nem jár vele. Az más kérdés, hogy vannak fizetős linuxok is, akkor elvárható, de nyilván a fejlesztőkön múlik, hogy mit kínálnak, náluk érdemes informálódni.
2013. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Engem nem az érdekel, hogy ingyenes legyen a szoftver, hanem az, hogy legyen normális terméktámogatás hozzá. Ha valami hiba van, tudjak kinél panaszt tenni, segítséget kérni és javítsák ki a hibás kódot.
2013. szept. 12. 19:17
 5/5 kovpet ***** válasza:

Vannak ilyen szolgáltatások, de szerintem csak nagyban. De ez ilyen dolog. OEM Windowsra szerinted milyen támogatás jár? Bizony. Semmilyen. Ami van, az is az OEM-től és nem az MS-től.


Kicsiben Linuxos cégek adnak neked supportot, de az, hogy belejavítsanak a kódba... hát az nem lesz olcsó. Jó hír viszont, hogy szinte biztos, hogy erre nincs is szükséged.

2013. szept. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!