Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit lehet kezdeni az ubuntu...

Mit lehet kezdeni az ubuntu pocsék/ronda font kezelésével? Win 7/8 -hoz képest sokkal de sokkal rondábbak a betűk. Van rá valami megoldás, vagy ez az átka az ingyenességének?

Figyelt kérdés
2013. szept. 28. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:

A fontkezelés hogy lehet ronda?

Lényegében semmiben nem különbözik a fontkezelése a windowsétól. Mindkét rendszer ugyanúgy működik. Adott egy szövegobjektum (most mindegy, hogy egy szövegdobozban, vezérlőn, vagy akárhol), azt a megadott betűtípussal megjeleníti, már ha az adott font rendelkezésre áll. Ha nem, akkor - most nem akarom részletezni, mi módon - megpróbálja egy hozzá hasonló jellemzőkkel bíró fonttal helyettesíteni. Ez mindkét rendszernél ugyanúgy működik.

Ami a te szívedet bántja, az az, hogy alapértelmezésben Ubuntun - jogi okokból, mert ugye a MS még a sz-r betűtípusait is védi - másak az alapértelmezett fontok, mint Windowsban. Azt persze senki nem tiltja meg, hogy ugyanezen fontokat feltelepítsd Linuxban is.

2013. szept. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tabaki ***** válasza:
Én nem tapasztalok semmi különbséget. Linkelhetnél egy képernyőmentést, mert el sem tudom képzelni, mi lehet a gond. Lehet, hogy valami beállítás nem stimmel, vagy a videókártyádat rosszul ismerte fel a rendszer.
2013. szept. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs rá megoldás. Használj wint, mert utána az lesz a baj, hogy bal oldalon lehet bezárni az ablakokat, és a lomtárnak itt kuka a neve. Szóval borzasztó problémák...

Majd akkor próbáld meg újra, ha lesz hozzá türelmed, hajt a kíváncsiság az új felé és netán még egy-két fórumra is hajlandó leszel ellátogatni azért, hogy megoldj egy ilyen bagatell problémát. ;)

2013. szept. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez ugyanaz, mint kinek a pap, kinek a papné. Én meg vagyok elégedve az Ubuntuval, Irodának LibreOffice-t tettem fel és kész.
2013. szept. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Készítettem képernyő mentést, és most picit zavarban vagyok, mert windowson nézve a képet szépek a betűk, talán még szebbek is mint win -en. Akkor a felbontással lesz valami gond. Mindenesetre itt a 2 kép:

Linux:

[link]

Win:

[link]

2013. szept. 29. 13:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy már kifejtettem, neked nem a fontkezeléssel van bajod, egyszerűen nem tetszik az alapértelmezett betűtípus. Az, hogy Linuxon alapértelmezésben ha jól tudom, FreeSans meg FreeSerif van Arial meg Times helyett. De semmi nem gátol meg abban, hogy ezeket is telepítsd Linux alá. Legfeljebb még át kell állítanod, hogy a böngészőnek ezek legyenek az alapértelmezett betűtípusai, és láss csodát, máris a szívednek kedves betűkkel látod viszont az Index cikkeit.
2013. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mint írtam, a linux betűtípusát még szebbnek is találom mint a windows -ét. A problémámat az okozza, hogy a linux nem támogatja hdmi -n az 1366x768 -as felbontást, így az nvidia programban próbálgattam átállítani. Sikerült is, de még se. A felbontás valóban 1366x768, viszont az 1280x720 -as felbontást "konvertálja" fel. De ezt is csak megoldom valahogy.

De egy linuxfantól megkérdezném: Miért nem támogatja hdmi -n a rendszer az 1366x768 -as felbontást? Miért nincs az 1280x720 és a 1980x1080 között semmi?! Ott van még az 1600x1400, de még csak azt se támogatja.

Kérlek ne írjátok le, hogy maradjak win -nél, mert linuxból is csak windowst akarok csinálni, meg hogy nincs ehhez türelmem stb. Köszönöm!

2013. szept. 29. 19:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazából nem a "linux" nem támogatja, hanem a videokártyád drivere.
2013. szept. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy milyen monitoron szeretnéd használni? Esetleg az 1980x1080 nem lenne jó? Vagy a monitor menüjében nem lehet a felbontást az ubuntuhoz igazítani? Még annyit megtehetsz, hogy a rendszerbeállításokban keresel olyat, hogy "További illesztőprogramok", és keresel vele zárt drivert az nvidiához és telepítsd, ha eddig nem tetted meg, majd restart után nézz rá újra "Kijelzők" beállításra.

Amúgy ha tényleg komolyan gondolod az Ubuntut, akkor javaslom, hogy regisztrálj a [link] -ra, ott a fórumon szinte mindent megtalálsz, de ha mégsem , akkor nagyon profi, segítőkész Ubuntusok szívesen segítenek bármilyen kérdésben. Itt elég kevés %-ban vagyunk Linux felhasználók.

2013. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A legfrisebb illesztőt raktam fel, azzal nem volt jó, aztán felraktam egy régebit, azzal meg nem jön be a rendszer, csak a konzol felület. Na mind1. Majd ha több időm lesz még próbálkozik.

Köszi a válaszokat, az ubuntu.hu -ra meg regisztrálok :)

2013. szept. 30. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!