Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet photosoppal...

Hogyan lehet photosoppal rajzolni?

Figyelt kérdés

Ami főleg érdekelne valamilyen jó videósorozat ami megmutat mindent,vagy egy könyv.

Egyáltalán kell valami a Photoshophoz hogy lehessen vele rajzolni,vagy melyik verzióval szokás.Én nem találtam az enyémben meg ezeket a funkciókat.

Esetleg saját tapasztalat.Nyitott vagyok bármilyen tanácsra :)



2013. szept. 29. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
sketchtoy pont com
2013. szept. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha amugy nem tudsz rajzolni, a photoshop nem nagyon fog megvaltast jelenteni szamodra.
2013. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha már vizuálisan (szemmel) se ismered fel az ikonokat és értelmezni akkor nem tudsz rajzolni és nem is fogsz tudni
2013. szept. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
Ugyanúgy, mint bármely egyéb grafikus programmal. Fogsz egy ecsetet, beállítod, aztán a bal gombot nyomva húzgálod a lapon. Ez az egérrel nem túl nagy élmény egyébként, ha komolyan akarsz vele foglalkozni, szerezz egy digitális rajztáblát. És sokat gyakorolj papíron. A Photoshopot a gépre töltötted, nem a kezedbe.
2013. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként sokan köztük te is nem érted hogy mi a photoshop lényege vagy is inkább fingod sincs arról hogy mi az a program. Ugye sokan emlegetik ezt mert nagyon jól lehet képeket szerkeszteni vele ami gondolom tiszta számodra és tényleg rengeteg mindent tud. De én szerintem te is azok közt vagy akik azthiszik hogy a photoshop egy olyan program amibe megnyomsz pár gombot és el is készíti helyetted azt a képet amit akarsz, közben ez rohadtul nem így van. Jó vannak benne ilyenek is de előtte számos előkészítési munkák vannak. Ha mondjuk te egy fotóra amin egy személy van és fehér a háttér és te akarsz beletenni valamit, akkor ugye az adott személyt ki kell jelölnöd vagy maszkolnod, stb... ahhoz hogy az védve legyen és egy másik rétegen ami szinte alapvető a photoshopban teszed be a hátteret a képre. Vagy ha egy autót színeznél át, az sem úgy van hogy megnyomsz két gombot és ott van.

A rajzolás pedig egy az egyben olyan mintha igazából rajzolsz csak azzal a különbséggel hogy több lehetőséged van és talán minőségileg szebbeket tudsz csinálni. De ahhoz ugye nem árt ha van egy digitális rajztáblád ugye, ha azt rendesen is akarod használni, nem árt ha ahhoz tudsz is rajzolni simán papírral és ceruzával. persze a digitálison egy picivel másabb, én nem tudom mert én nem használok ilyet de egy nagyon jól rajzoló ismerősömnek voltak nyűgjei vele, mert azon picivel másabb a történet és azt is meg kell ám tanulni. Egyébként az internet tele van ilyen tutorialokkal segítségként a youtub-t elmondom neked csak rá kell keresned, beírod jobban jársz ha angolul és ennyi. Bár nemtudom hogy mennyire ismered a photoshop programot de javaslom hogy először tanulgasd meg azt használni hogy tudjad, de szerintem neked erős lesz így jobban jársz a Gimp-pel az ingyenes, szabadon leölthető, nem úgy mint a PS mert oké hogy valakinek az otthonában nem figyelik azt hogy mennyire kalóz szoftverek vannak meg ilyenek, de javaslom hogy azokat mellőzd mert sokan úgy rakják fel egyes oldalakra hogy vagy rosszul van megtörve, vagy egy csomó apró hiba van benne, de te tudod. Csak mielőtt belevágsz valamibe tanuld meg hogyan kell használni. Én is 3 éve kezdtem el photoshopolni elején én is olyan voltam hogy jaj letöltöm és akkor kiretusálok egy képet, teszek bele fényeket stb... Közben jött a koppanás hogy az közel sem úgy van ahogy azt elképzelem, és ugye ez idő alatt kisebb nagyobb megszakításokkal mert munka és iskola mellett nincs sok időm ezzel foglalkozni szépen lassan megtanultam alapszinten használni, és már kezd menni a dolog haladó szinten is de attól még messze vagyok hogy aztmondjam magamról, mert még sok olyan van ami még nekem kínai és nem teljesen tiszta, de elméletbe már kezdem érteni a dolgokat csak még gyakorlatban nem igazán tudom alkalmazni. Pedig nekem is vannak számos ötleteim amiket megcsinálnék, rengeteg régi fotóm van itthon amiknek tervezem a felújítását párat már el is kezdtem és van egy amit meg is csináltam félig meddig, de idő kérdése az egész és egy munkára akár több órátis érdemes áldoznia az embernek mert ez nem olyan program hogy pár perc alatt megvagy egy képpel. Jó vannak ilyenek is az is csak akkor ha mondjuk akarsz berakni egy kis HDR effektet és ennyi. Na az ami igazából nem olyan bonyolult a PS_ben csak tudni kell azt is használni hogy mi mire való stb... De az tényleg pár perces munka ha az ember nem akar túl nagyot alkotni.

Javaslom keress tutorialokat ha tényleg komolyan érdekel és ne csak azt csináld hogy jaj most ezt nem mert nehéz meg hogy ez így gagyi, ha jó a hozzá állásod és megérted a dolgokat, mert javaslom mellette azt és még sokan mások is hogy kísérletezzél akkor jobban megfogod érteni hogy mi mire való. De ameddig alapszinten nemtudod kezelni a funkciókat addig ne is akarj rajta hű de komoly rajzokat.

2013. szept. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Paint tool sai-t szokás inkább rajzra használni, photoshop inkább képszerkéztő/mintatervező/rajz kiegészítő


de am egyikkel sem fogsz szebben rajzolni (már ha ez a célod) viszont az effect-eket sokkal szebben megtdod majd tervezni!

2013. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!