Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 x64 nem települ fel...

Windows 7 x64 nem települ fel 4x1 GB RAMmal (bővebben lent). Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Adott egy gép amiről meg mondom őszintén kb fogalmam sincs mi van benne, nem az enyém. Szóval egy jó ideje Windows 7 Home Premium 32-bit volt rajta, de megérett a rendszerújratelepítés. Windows 7 Ultimate 64-bitet próbáltam ráerőszakolni, minden simán ment a telepítés alatt, de a végén újraindul, majd utána kihoz egy üzenetet miszerint ha jól emlékszek "A telepítő váratlan hibát észlelt, a telepítést nem lehet befezejni, futtassa újra a telepítőt." vagy valami ehhez hasonló, a lényege ez. Emlékeztem hogy nekem akkor volt ilyen saját géppel, mikor nem egyforma méretű RAMok (2x2 + 2x1) voltak a gépben, ám ebben a gépben 4db 1GB-os DDR2 800MHz Kingmax RAM van. Arra alapozva, hogy a 32-bites rendszer működött rendesen, szerintem itt is a RAM miatt nem települ fel az x64. Mi lehet erre a megoldás?
2013. szept. 30. 21:21
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

Azonnal megoldás erre nincs. Alapos memóriatesztnek kéne alávetni a masinát. Bővebb info:

[link]

2013. szept. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor holnap lökök neki egy memtestet
2013. szept. 30. 21:32
 3/10 P.O.C. ***** válasza:
Akár egy éjszakán át is mehetne. Több teljes pass kell egy alapos ellenőrzéshez, az pedig sok idő.
2013. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mit kínlódsz 64bitessel, ha a 32bitessel működött?

Ha meg integrált a vga, akkor még értelme se nagyon van a 64bitesnek...

2013. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hardvereiről ennyit tudok hogy egy Core 2 Duo, HD7750, 4x1 GB RAM
2013. szept. 30. 21:43
 6/10 P.O.C. ***** válasza:
Nem csak a 64-bites telepítőlemezed a sz@r? SP1 -es telepítő? Az alaplap milyen?
2013. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Arra gondoltál, hogy nem támogatja a 64 bitet a processzor, vagy az alaplap? Merthogy mindkettőnek kell támogatnia ám.
2013. szept. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
holnap lesz lehetőségem behatóbban is áttanulmányozni a vasat és remélem fényt derítünk az ügyre
2013. szept. 30. 23:02
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

"Arra gondoltál, hogy nem támogatja a 64 bitet a processzor, vagy az alaplap? Merthogy mindkettőnek kell támogatnia ám."


Akkor egyszerűen el se indulna semmilyen formában. A telepítőprogram is 64-bites. Tudom, mert egyszer kívántságból próbáltam mi történik ilyenkor.

2013. szept. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gyorsan kiderült a dolog, találomra két RAMot kivettem, azonnal feltelepült a 64bit. Másik gépben a két kivett RAM tökéletesen működik, tehát valamelyik foglalat szar. A meglévő 2be 2x2 GB RAM lesz.
2013. okt. 6. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!