Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MS Acces 2010-ben lekérdezésbe...

MS Acces 2010-ben lekérdezésben egy gomb beálítása hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Tudom, kicsit macera, és nem is igen egyszerű a válasz, de hátha mégis tudnátok segíteni. Roppant hálás volnék érte!


Adott egy kis acces alapú tool, amiben két oszlop van, bal oldalra beírsz valamit, középre teszel egy karaktert, (pl ".", vagy ";") és egy gombra nyomva jobb oldalon elválasztva megjeleníti a bal oldali oszlopba beírt szavakat, számokat, a középre tett karakterrel. Be kellene tennem egy másik gombot, ami a jobb oldali oszlopba kilistázott eredményt vágólapra kimásolja. Addig eljutottam, hogy megvan a gomb, és rákattintva ki is másolja az eredményt, de hoz magával mindent, nem csak a jobb oldali oszlopba listázott eredményt.


Tudnátok benne segíteni, hogyan kellene úgy meghegeszteni, hogy csak egy adott mező eredményét másolja ki?


Előre is köszönöm a segítségeteket.



#lekérdezés #MS Acces
2013. okt. 2. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Építettem egy autót, de nem működik. Segítenétek megjavítani?

Ez kb. ilyen. :D Nem vagyunk mentalisták, hogy látatlanban javítsunk. :D


-*-


No, vágólapra már tudsz másolni ezek szerint. :)

Nemtom, hogy oldottad meg a jobb oldali oszlop összerakását, de csak el van tárolva egy változóba. Azt a változó értéket tedd a vágólapra.

2013. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, jogos a két pont.

A helyzet az, hogy nem én készítettem ezt a kütyüt, hanem megörököltem. És a saját életem szeretném megkönnyíteni ezzel a gombbal. Gondoltam, hogy látatlanban nehéz segíteni, ezért is kezdtem azzal, amivel. A bajt csak tetézi, hogy nem vagyok egy kimondott Acces expert ... :S :)

Amint mondtál, viszont segítség lehet, csak meg kell találnom,, hol van a jobb oldali oszlop változója. :)

köszönöm. :)

2013. okt. 2. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!