Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel gyorsíthatnám még fel a...

Peca1000 kérdése:

Mivel gyorsíthatnám még fel a régi, lassú gépeket szoftveresen? Már szinte mindent kipróbáltam

Figyelt kérdés

Szervizeléssel foglalkozom, XP SP3 van a gépeken. A konfigurációk általában harmatgyengék: 1,4 GHz-2GHz Pentium v. Celeron, ill. annak megfelelő AMD-s gépek, 512 MB vagy 756 MB RAM-mal (400 MHz), videokártya sokszor alaplapi integrált.



A regedites beállításokon, a services.msc-s dolgon is túl vagyok, a teljesítmény alapján kezelje a Windows a gépet is megvolt már, hibajelentések kikapcsolva ill. firefox, Chrome gyorsítást is elvégeztem, töredezettség mentesítés megvan, Ccleaner lefuttatva.


Ezek az oldalakat már végigvittem:


Xp gyorsítás: [link]


XP gyorsítás: [link]


Firefox: [link]


Chrome gyorsítás: http://www.youtube.com/watch?v=ybnnqKySqF8



Vírusírtó Microsoft Esential, vagy AVG 2014-et rakok fel (bár ezek is fogják sokszor), mert a Panda Cloud, Avira, Comodo, Avast kivégzi őket.


Hallottam még, hogy célszerű kikapcsolni az automatikus frissítéseket, ill. hogy ne telepítsem a Net Framework 3,5 és az feletti verziókat, és hogy a legújabb Adobe Flash playerek is megfogják a gépet. Ezek igazak?



Milyen alkalmazás lassíthatják még a gépet, illetve mivel helyettesítsem őket?


A gép bővítése (nagyobb memória ill. processzor, és videokártya) szóba sem jöhet, az ügyfeleimnek nincs rá pénze.


Hogyan tehetem még gyorsabbá őket szoftveresen?



2013. okt. 21. 08:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És a gépeket előtte persze kitakarítom (apró darabjaira szedve portalanítom, processzort újrapasztázom).
2013. okt. 21. 09:00
 2/14 anti paladin ***** válasza:

Az sp3 tudtommal rendesen lezabálja az erőforrásokat, érdemes lehet megpóbálni leszedni. Kapcsold ki a vírusirtók valós idejű ellenőrzését és állítsd át a vizsgálatokat előre meghatározott időpontokra.

Msconfig alatt kapcsolj ki minden automatikusan induló szolgáltatást, ezek között van olyan rendszeralkalmazás is amire nincs feltétlenül szükség.

Ennyél többet nem tehetsz.

2013. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az ügyfeleidnek nincs még fél giga ramra pénze és te mégis ennyit molyolsz a gépükön? Mennyit fizetnek neked, óránként 60Ft-t? Mert lenne itt pár gép, darabja nem ér többet 4 ezer forintnál, ha ez az órabér neked megfelelő átvinném hozzád őket aztán birkózz velük.


XP 512 rammal kevés, ez van, csodák nincsenek.

2013. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anti paladin ***** válasza:

Kapcsold még ki az összes vízuális effektet a win megjelenítésénél, ill. a lapozófájl méretét állítsd át fix-re. Kapcsold ki a hibernálást is ha nincs rá szükség.

Automatikus frissítéseket nem kell kikapcsolni, elég ha csak értesítést küld az elérhetőekről de egyébként tényleg hajlamos fogni a gépet ha helyből le is tölti az új fixeket.

Flash rendesen fogja a gépet de a fél net használja, pl, a videók jó része flasht használ a megjelenítéshez, alternatíva tudtommal nincs.


Nézd át milyen progikat használnak. Pl. Sokan használják az adobe readert pdf nézegetésre, holott teljesen felesleges, elég valami kisebb gépigényű ingyenes alternatíva.

2013. okt. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

:)


Pécsett tevékenykedek.


Régi ügyfeleim, többsége minimálbért keres, vagy még munkájuk sincs. Az újabb ügyfelek jó része is ilyen


Örülnek, ha a barátinak nevezett munkadíjat ki tudják fizetni :)

2013. okt. 21. 09:15
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezt a lapozófile-os,dolgot kipróbálom, a hibernálás és a vizuális effektek is már ki vannak lőve. A vírusirtó adott idejű működését is kipróbálom, meg egy másik pdf olvasót.
2013. okt. 21. 09:20
 7/14 levis56 ***** válasza:
Próbálkozni lehet,nekem is volt ilyen gépem de az az igazság hogy ezekre a gépekre már az xp is sok amikor gyártották őket még nemigen volt xp tehát minél újabb win kiadást tennél rá annál rosszabb a helyzet szoftveresen még a linux jöhet szóba ubuntu lubuntu viszont ezekhez is kevés az általad említett alaplapi vga és a AGP kártyák. Én egy kis javulást hardveresen tudtam elérni,vagy marad a lebutított rendszer,a lehető legkevesebb program,mindent törölni rendszeresen, vírusirtóbol böngészőből a lagkevesebbet fogyasztó változat, rendszeres töredezettségmentesítés, karbantartó lefuttatása,registry ellenőrzés,le kell tiltani az automatikus frissítést,viszont a net keretrendszert valamelyik progi kéri de csak annak a telepítése,programok törlése csak olyan progi a melyik a reg adatbázisból és a háttértárolókból töröl mindent (Revo Uninstaller)ezt nem árt alaposan megismerni mert a rendszerben is galibát okozhat ha nem a megfelelő módon használják.Nagyjából ennyi,ja és a rendszer tulajdonságok>speciális jelöld be a legjobb teljesítményt,ez valamit segít.Ha valamiben van kérdésed ezzel kapcsolatban írj,ha tudok válaszolok.
2013. okt. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Ezzel már semmi egyebet nem tudsz tenni, ez a max amit ki lehet belőlük taposni.. De tényleg, sztem a vaterán 3000,- ért + posta tudnál venni 512es működő RAM-ot.. Mondjuk 8at 1 csomagban..

20ezerért már lehet venni használható dualcore-os dell laptopokat.. Ha a munkához kell a gép, illik rá költeni mert előbb utóbb elromlik a megélhetés..

2013. okt. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Valaki említette a lapozófile méretét memória beállításnál, hogy tegyem fixre.

Mekkora legyen ez a méret?

A fizikai memória hány %-át célszerű beírni?

2013. okt. 21. 09:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Az a baj pl a flash-sel, hogy ha nem frissíted, nem fog működni. Ha meg frissíted, akkor a régi gépen csak rosszabb lesz. 22-es csapdája. Firefoxban érdemes telepíteni az adblock-ot, ami a reklámok nagy részét kikapcsolja. Ezek a reklámok sokszor flash animációk, tehát sokat javíthat a működésen.

Amúgy még 1GB memória is kevés lesz ma már a használható működéshez.

2013. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!