Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel gyorsíthatnám még fel a...

Peca1000 kérdése:

Mivel gyorsíthatnám még fel a régi, lassú gépeket szoftveresen? Már szinte mindent kipróbáltam

Figyelt kérdés

Szervizeléssel foglalkozom, XP SP3 van a gépeken. A konfigurációk általában harmatgyengék: 1,4 GHz-2GHz Pentium v. Celeron, ill. annak megfelelő AMD-s gépek, 512 MB vagy 756 MB RAM-mal (400 MHz), videokártya sokszor alaplapi integrált.



A regedites beállításokon, a services.msc-s dolgon is túl vagyok, a teljesítmény alapján kezelje a Windows a gépet is megvolt már, hibajelentések kikapcsolva ill. firefox, Chrome gyorsítást is elvégeztem, töredezettség mentesítés megvan, Ccleaner lefuttatva.


Ezek az oldalakat már végigvittem:


Xp gyorsítás: [link]


XP gyorsítás: [link]


Firefox: [link]


Chrome gyorsítás: http://www.youtube.com/watch?v=ybnnqKySqF8



Vírusírtó Microsoft Esential, vagy AVG 2014-et rakok fel (bár ezek is fogják sokszor), mert a Panda Cloud, Avira, Comodo, Avast kivégzi őket.


Hallottam még, hogy célszerű kikapcsolni az automatikus frissítéseket, ill. hogy ne telepítsem a Net Framework 3,5 és az feletti verziókat, és hogy a legújabb Adobe Flash playerek is megfogják a gépet. Ezek igazak?



Milyen alkalmazás lassíthatják még a gépet, illetve mivel helyettesítsem őket?


A gép bővítése (nagyobb memória ill. processzor, és videokártya) szóba sem jöhet, az ügyfeleimnek nincs rá pénze.


Hogyan tehetem még gyorsabbá őket szoftveresen?



2013. okt. 21. 08:54
1 2
 11/14 anti paladin ***** válasza:
Kétszeres swap méretet szoktam használni.
2013. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Fix méretű swapnál az is segíthet egy kicsit, ha töredezettségmentesíted. Persze ezt a futó windows alatt nem tudod megtenni, de erre vannak a livecd-k vagy a Hiren's bott cd, esetleg USB-n rákötöd a saját gépedre.
2013. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
ha informatikus vagy neked tudnod kellene a választ rá gyenge gépekböl nemtudsz eröset csinálni olyanok amijenek gyerekeknek emulátoros játékokra ad el de namkapsz sokat érte új gépekre van szükséged ha nembirsz velük semmit kezdeni. régi gépekbe még alaplapot is vaterán találsz boltba már nincs énse kaptam már 3 éves géphez alaplapot
2013. nov. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
van megoldás 500Mhz-s cpu-n 512 rammal 64 es grafikan megy a flash média linux puppyval ugyes kis dog mindossze 200mb-t hasznal az 5.28-as lucid a hdd bol
2014. aug. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!