Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom feltelepíteni a...

Hogy tudom feltelepíteni a Windows 7 operációs rendszert ha Slax (linux) van jelenleg?

Figyelt kérdés
Múlt héten lett a gépem win xp-ről win 7 professionaklra újratelepítve, akkor minden működött, kivéve a hangot. Most pénteken mikor hazaértem koleszból ezt a hibaüzenetet (vagy kb ilyesmi) kaptam: Error loading operating system Egy barátom javasolta a slax nevű operációs rendszert, mivel azt tudom használni egy pendriveról is. Telepíteném a cdről a win7-et, de a rendszer nem tudja megnyitni a .exe fájlokat. Nem értek a linuxhoz, először használom. Valaki tudna segíteni?

2013. okt. 26. 22:15
 1/4 tabaki ***** válasza:
Itt valami kavarodás van. A cédés telepítéshez nem kell semmiféle oprendszer, csak bebootolsz a cédéről, és okézgatsz. A Slax akkor lenne hasznos, ha értenél hozzá, hogy mit kell matatnod a rossz Windowson, hogy gatyába rázd a rendszert, hogy ellenőrizd vele a lemezed épségét, elmentsd az így hozzáférhetetlenné vált adataidat, esetleg új partíciót hozz létre a telepítés előtt. Nulla hozzáértéssel egyik se fog menni. Az exe az Windows-formátum, tehát akkor tudsz vele kezdeni valamit, ha a rendszered már telepítve van, addig semmi szükség rájuk (emulátorral ugyan linux alatt is futtathatók Windows-programok, de itt nem erről van szó, a telepítéshez nem kell exéket indítani).
2013. okt. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
A Slax nem fog neked exe fájlokat indítani. Azt tudod vele csinálni, hogy átnézed a winchester tartalmát, esetleg gatyába rázod. fsck, cfdisk segítségével telepíthető állapotba juttathatod, ha nem ment teljesen tönkre. Particionálod. Megnézed, a telepítőlemez nem sérült-e.
2013. okt. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy a telepítő cd nem működik, nem érzékeli a gép, pedig nem sérült (múlt héten ugye működött). Azért kellene hogy exe-t tudjak futtatni mert a telepítést így el tudnám indítani.
2013. okt. 27. 14:57
 4/4 tabaki ***** válasza:

Attól, hogy valakivel együtt italozgattál a múlt héten, még elvihette mára az infarktus. Ellenőrizd le a lemezt egy másik gépen, nézd meg, hogy a géped BIOS-ában a cédé van-e bootolásra beállítva, végezz a merevlemezeden teljes ellenőrzést, esetleg memóriaellenőrzést, ha minden stimmel, le is formázhatod a vinyót.

Remélem, van, aki mélyebben belelát a problémakörbe, én továbbra is tartom magamat ahhoz a véleményemhez, hogy az exe-fájlok futtatásához Windows kell, mert azok az ott definiált ilyen-olyan tartalmakra hivatkoznak. Amíg a telepítés egy bizonyos ponton túl nem halad, az '.exe' kiterjesztés semmit sem jelent a gépnek. Ha volna működőképes Windowsod, a telepítőlemez exéivel javíthatnád, eredeti állapotra visszaállíthatnád, vizsgálhatnád. De mivel nincs, az exe nem futtatható program, hanem egy halom adat, ami a rendszer nélkül értelmezhetetlen, így a telepítéskor nem kell exét futtatnod, nem is lehet.

Megintcsak hozzáértés nélkül, de számomra a hibaüzenet leginkább a merevlemez, esetleg a Master Boot Record hibáját valószínűsíti. Slaxszal azt mindenesetre könnyen ellenőrizheted, hogy egyáltalán csatolható-e a rendszerlemezed, aktív-e, látszik-e rajta a Windows, meg a telepítő cédét is megvizsgálhatod.

2013. okt. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!