Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP SP3 van a gépemen...

Windows XP SP3 van a gépemen eddig mindig tökéletessen működött semmi lassulás nem volt egyszer csak észre vehetően elkezdett akadozni ujra telepitettem leformáztam a particiot de hiába ugyan olyan lassu és már a netet se adja be mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2013. okt. 30. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:

HDD kondíció??

[link]


PC. Tápegység??? (? idős, milyen márka )

2013. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első és a legfontosabb: Soha ne kezdj el javítani bármit is, ha nem értesz hozzá! Második: Ha előbb kérdezel, megpórolhattál volna egy felesleges újratelepítést.

Hardveres hiba lehet, amit neten keresztül nem tudok megvizsgálni, merevlemez, tápegység, alaplap ami így első körben eszembejut.

A netre meg felhasználónév/jelszó párossal csatlakozol, ha wifin keresztül netezel ott is van egy név/jelszó páros a routerhez, ezek nincsenek benne az új telepítésű rendszerbe= nem tudsz netezni.

2013. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.



Nézd meg a Feladatkezelőben (CTRL+SHIFT+ESC) a Folyamatok lapon, hogy mi fogja le a gépedet (CPU oszlop szerint csökkenő sorrend).


Ha az SVCHOST.EXE az, akkor vagy virus fogja a géped (irtad ujra raktad akkor elvileg virus kilőve), vagy a windows update.


Ha a Windows update a bűnűs akkor, le kell tiltani a Windows Updatét a következő képpen :


Futtatás : services.msc


A megjelenő ablakban meg kell keresni az Automatikus frissités sort, és le kell állitatni.


Katt kétszer rá, a megjelenő ablakban (ha fut akkor először leállitás gomb, majd) a leengedő ablakban leállitást választani. Kép : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. okt. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Erős gép esetén általában hdd hibára utal ez. A tápegységet is érdemes megmérni, első körben hiteles lehet a bios, de ha kételkedsz mért ki műszerrel. Érdemes feltenni a hard disk sentinelt, felület tesztre pedig a hd tune-t szoktam használni.

Sok sikert. írd meg mi volt a baja. ha nem megy keress meg priviben.

2013. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3! Az újratelepítéssel pont kizárta a szoftveres gondot, másrészt meg ne tiltasd már le vele a Windows Update-t.
2013. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Èn a winchesterre tippelek hogy gyengélkedik működik még de már nem az igazi szerintem. Azt még elfelejtettem irni hogy a windows uptate szolgáltatást se tudom elérni manuálissan csak keres és keres... Holnap letöltöm a progikat és le ellenörzöm a vinyot am Samsung 200G.
2013. okt. 30. 22:52
 7/8 coopper ***** válasza:

#5!


Csak a saját tapasztalataimat irtam le, két XP-s gépem is ugyanigy járt, és én is többször újra telepitettem őket (mivel én is virusra tippeltem, SVCHOST.EXE és 99 %-os processzorhasználat az álltalában virust jelent) a hiba mindig ugyan az volt, a gépek lassúak voltak, nem lehetett velük internetezni. (A telpitőt is lecseréltem, mert már azt hittem, hogy alabból benne van a virus).


Mig a win update letiltása óta érdekes módon nincs semmi problémájuk a gépeknek.


Mert mi van ha a microsoft "kiiktatta" a windows xp-be beépitett "update" linket (jövőre úgy is megszűnnek az XP-hez a frissitélsek). Az SVCHOST meg csak keres és keres és természetesen semmit sem talál.


Nem azt mondom, hogy ez a problémája a kérdezőnek, de nézze meg, hátha, és ahogyan letiltotta a win updatét, ugyanugy vissza is álltihatja.


Sok sikert.

Üdv.

2013. okt. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
megnéztem a havasolt programmal a winchestert nem irt ki hibàt azt jo. Letiltottam a windows uptade szolgáltatást mert a 80-90% ba foglalta a processzort de remélem nem lessz gond hogy letiltottam?
2013. okt. 31. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!