Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok olyan ingyenes, de...

Tudtok olyan ingyenes, de aránylag jól működő programot (Win-re), amivel bináris futtatható fájlok (asm) kódját tudom visszafordítani, ÉS helyben át is tudom írni a programot (pl. részeket tudnék kivenni belőle)?

Figyelt kérdés

2013. nov. 3. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Assemblynél visszább esélytelen egy rendes, lefordított exe-t visszafejteni.


Arra meg ott vannak a debuggerek pl.: ollydbg

2013. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt az Ollydbg programot mindjárt megnézem.


De ha egyébként a kérdés megfogalmazása nem igazán érthető : arról lenne szó, hogy egy EXE fájlból, aminek nekem egyáltalán nincs meg a forráskódja, ki szeretnék szedni egy funkciót/programrészt.

NEM programvédelmet szeretnék törni, hanem mondjuk (pl. egy szövegszerkesztőnél) ki szeretném törölni azt, hogy lehessen nyomtatni.


Resource hackerrel azt még meg tudom csinálni, hogy (a példánál maradva) a nyomtatás dialógusablakait kitörlöm, DE attól még a nyomtatást vezérlő kódsorok bennmaradnak a programban.

Én meg ez utóbbit is véglegesen el szeretném távolítani a programból.

Megoldható ez?

2013. nov. 3. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Disasemblerrel (ami van az ollyban) meg tudod kapni a kódot magát és tudod követni futás közben, majd változtatni és menteni.


De előre megmondom, hogy sokat fogsz ezzel szívni.

2013. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"De előre megmondom, hogy sokat fogsz ezzel szívni."


Igen, értelemszerűen ezért érdekelnének a lehető legegyszerűbb megoldások.


Egyébként meg az OllyDbg-ben eddig csak futás előtt tudtam Max. lecserélni az op-kódokat, de amire nekem először is szükségem lenne, hogy módosítani tudjak magán az exe fájlon is, és ne csak változtatni, hanem törölni tudjak kódrészeket.


De ha jól sejtem ez utóbbi automatikusan kivitelezhetetlen, mivel azzal nekem át kéne írni az ugrásokat és memóriacímeket, nemde? :(

2013. nov. 3. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Kivitelezhető, át tudod írni az utasításokat és a címeket és el tudod menteni a változtatást, mint már mondtam.
2013. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mondtad, csak aztán itt én a gyakorlatban nem találtam eddig semmilyen menüpontot exportálásra vagy újrafordítási lehetőséget.

A debuger meg minden újrafuttatásnál visszaállítja a változtatásokat.

2013. nov. 3. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!