Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet beállítani, hogy...

4ttil4 kérdése:

Hogyan lehet beállítani, hogy az Outlook használata mellett a webes felületen is megtekinthessem a leveleimet?

Figyelt kérdés

Amióta használom a 2007es outlookot, azóta a szolgáltató (nevezetesen freemail) oldalán nem látom az üzeneteket?

Megoldható valahogy, hogy ott is fentmaradjanak a levelek?

Köszi



2013. nov. 3. 18:15
 1/8 coopper ***** válasza:

Szia.


7. pont - "Valamint itt adhatjuk meg, hogy a levelező programunk a szerverről letörölje-e a letöltött levelet, vagy fenthagyja pár napig." : [link]


Sok sikert.

üdv.

2013. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy megoldás amit előző írt.

Másik megoldás hogy IMAP-et állítasz be és ekkor nem kell a levelzőben semmit állítani.

2013. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jaja, az imap kliens kb. egymilliószor hasznosabb, mint a pop, de minden emiles tutorialban a pop kliens konfigurálást nyomatják ezerrel. Ha a freemaillal is lehet, csinálj imapot és minden eszközödön az imap kliens folyamatosan szinkronban lesz a fiókoddal.
2013. nov. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

még annyi, hogy erről az imap dologról hol tudhatok meg többet? mert már többször olvastam ezt a kifejezést, de nem vagyok tisztában vele, hogy mi ez egyáltalán és hogy működik?

2013. nov. 4. 16:27
 5/8 anonim ***** válasza:

IMAP lényege, hogy ugyanolyan mappastruktúrában látod a leveleidet a leveleződben, mint ahogy web-es felületen a Freemail (vagy más web-es szolgáltató) esetén.

Ekkor megmaradnak a postafiókban a leveleid, míg POP esetén külön macera van azzal, hogy biztos legyen hogy megmaradnak a levelek...

Ez arra is jó, hogy számítógépeddel bármi történik, leveleid megmaradnak, míg POP esetén letölti a leveleket és esetleg ha nem mentetted le, elveszik.

IMAP esetén okostelefonról belépve is ugyanúgy látod a web-es felületen a leveleidet mert ott maradnak.

Hopsz, most vettem észre a Freemail súgóban, hogy nem érhető el a freemail postafiók IMAP protokollon keresztül...


Ez esetben sjanos nem lehet beállítani, bár lehet hogy elavult súgót talltam meg éppen...

IMAP-ról itt olvashatsz bővebben:

[link]

2013. nov. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És akkor ehhez kell egy olyan kliens ami tudja ezt a protokollt, meg egy olyan mail szerver ami szintén támogatja ( a freemail akkor ezek szerint nem )? A wikis oldalon felsorolja az outlookot is, akkor ezt is "rá tudom venni" erre?
2013. nov. 5. 06:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontosan, az Outlook ismerni az IMAP-et.

Gmail egyébként is megbízható, míg én sokszor járok úgy, hgoy freeemail-es ismerősnek írok levelet és a mail delivery válaszol vissza mert épp szerverhiba van, stb...

Levlistákra se lehet megbízhatóan feliratkozni freemail címmel mert visszapattan...

Outlook-ot nem használok, de valahol ott ahol a POP beállítások vannak kell lennie az IMAP lehetőségnek is.

2013. nov. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a segítséget!
2013. nov. 5. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!