Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha tudom a Microsoft Office...

Ha tudom a Microsoft Office teljes használatát akkor ezzel lehet valami pénzt keresni?

Figyelt kérdés
Lassan befejezem a középiskolát és meg van az ECDL Vizsgám is már csak az Adatbázis-kezelésből kell vizsgáznom.Programozásból is jó vagyok és nagyon jól tudom a Photoshop-ot is kezelni és értek a számítógépekhez már lassan profi szinten leszek.Szóval a konkrét kérdés az lenne hogy milyen munkát tudok így ezzel a tudással elvállalni? Amúgy gazdasági informatikus leszek ha befejezem a sulit.

2013. nov. 30. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

"Lassan befejezem a középiskolát és meg van az ECDL Vizsgám is"

Ez sajnos kevés. Ezzel adminisztrátornak vagy némi céges képzéssel helpdeskesnek mehetsz.


"Programozásból is jó vagyok és nagyon jól tudom a Photoshop-ot is kezelni"

Miket programoztál eddig, milyen projekteken dolgoztál?

Ugyanez a kérdés a Photoshopra is.


Szerény véleményem szerint képezd magad tovább.

Ha a hálózati/informatika része érdekel, minimum egy OKJ Informatikai rendszergazda vonalon érdemes elindulni, de a Cisco-nak (CCNA, CCNP,...), illetve a Microsoftnak (MCSA, MCSE) is vannak specifikus képzései.


Ha programozás, akkor választhatsz valamilyen OKJ-képzés (Web-programozó) vagy valamelyik egyetem programtervező informatikus képzése között.

2013. nov. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni hogy weboldalt is tudok már szerkeszteni.
2013. dec. 1. 09:26
 3/6 Tarnóczi László András válasza:

Helló!

Web oldal szerkesztéssel azzal már lehet pénzt keresni!! Nem is keveset minél profibb vagy annál jóban keresel!!

Helló!

2013. dec. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeket mindenki tudja már, aki meg nem az válogathat a rengeteg jelentkező közül.


Webfejlesztéssel talán el lehet lenni, ha van valami nagyonnagyonjó referenciád. Miket készítettél eddig?

2013. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Azt még elfelejtettem írni hogy weboldalt is tudok már szerkeszteni."

Ok, ez szép és jó, de idáig milyen referenciáid vannak?


Mert ha egy céghez kerülsz dolgozni az alábbi lehetőségek lesznek interjúztatáskor:

- Megkérdik, hogy van-e szakirányú végzettséged. Ha nincs, nem vesznek fel, vagy hátrább sorolnak a jelentkezők listájában.

- Megkérdik, hogy milyen projektjeid voltak eddig. Ha nem volt, nem vesznek fel, vagy hátrább sorolnak a jelentkezők listájában.

- Adnak egy gépet és el kell végezned rajta egy feladatot. Például csináld meg egy kapcsolatfelvételi űrlap frontendjét, ami valid, platformfüggetlen HTML5/CSS3 kódolást használ. A szerveroldali kóddal JSON-üzeneteken keresztül kommunikál, ehhez JQuery-t kell használnod. Mivel többen is dolgoztok a projekten verziókezelő rendszert (SVN) kell használnod. Ügyelned kell az űrlap biztonságára (XSS védelem pl.), az űrlap használhatóságára (vakok és gyengénlátók, színtévesztők is használhatják az oldalt).

Na most ha mindezeket nem tudod kivitelezni, nem vesznek fel, vagy hátrább sorolnak a jelentkezők listájában.


Szóval kedves kérdező, nem szeretnélek elkeseríteni, de az álláspiacon se szeri se száma az informatikus-palántáknak - szóval ahogy Lenin is mondaná: "tanulni, tanulni, tanulni!"


"Web oldal szerkesztéssel azzal már lehet pénzt keresni!!"

Aha, amennyi színvonaltalan Pistike Bt. van, akik szépen lehúzzák az árakat... Nagyon telített a piac és sok a kókler.


"Nem is keveset minél profibb vagy annál jóban keresel!! "

Vagy minél közelebb vagy egy politikai párthoz... De ezzel le is zártam az aktuálpolitikát, ne nyissunk erről flamewart.

2013. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Weblap készítéssel nem mész túl sokra szerintem, tényleg nagyon telített a piac, nagyon jónak kell lenned, hogy tényleg hozzád forduljanak. Igazából az a baj vele, hogy szabadúszókból kismillió van, a kínaiak pedig kb. rizsért már arculattervezést is vállalnak, tehát annyira nem fogod tudni hülyére keresni magad vele. Ha pedig komolyan érdekel az informatika, ne gazdaságinformatikus szakra menj, semmit nem ér kb a diploma. Döntsd el mi érdekel, ha az informatika akkor irány egy programtervező vagy mérnök informatikus képzés, ott tanulhatsz olyan dolgokat amik hasznosak lehetnek egy munkára jelentkezésnél. Igaz ezt meg teheted otthon is egyedül, de középiskola után nem nagyon van jobb motiváció szerintem mint az egyetem. A weblap készítés mára kicsit humbuk dolog lett. Sajnálom, ha ezzel valakit megbántok, de annyi meg annyi tutorial van hozzá, hogy van aki ebből él meg, hogy összegooglezi, hogy neki most ide kell egy menüsor és akkor bemásolja, kicsit pofozgatja, hogy valid legyen és eladja. Tehát én azt javaslom, ha érdekel a programozás akkor irány valamelyik nevesebb egyetem.
2014. jan. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!