Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet az oka, hogy semmilye...

Mi lehet az oka, hogy semmilyen Windows programot nem tudunk indítani Ubuntuban a Wine programmal?

Figyelt kérdés

Friss linuxhasználó vagyok, windows-os szemlélettel. Tudom, nem nekünk találták ki. De ez most nekem nem elegendő válasz. Mindent nagyszerűen tudok használni, ahogyan feltelepült. Vidáman használom az Ubuntut.

Csak két-három olyan program van, amit itt nélkülözök. Az egyik a Photoshop, a másik az Artisteer. Egyiket sem lehet mással kiváltani. Photoshoppal hivatásszerűen dolgozom, Gimp és más programok nem jók. Artisteer helyett nincs más.

Szóval, akár a Windows alá telepített programot indítanám a Wine-nel, akár azzal telepítem a linux alá, nem indul el. Egy pillanatra felugrik egy terminálablak, de azonnal el is tűnik. Az Artisteer telepítése látszólag sikeres, a Photoshop nem is települ, hibaüzenettel leáll.

Megpróbáltam több más programot is csak kíváncsiságból. Az eredmény ugyanez.

Mi lehet az oka?


2013. dec. 25. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Mondjuk terminálból próbáld indítani, hogy lásd mi az output.
2013. dec. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát már volt vagy két éve, hogy Winenal foglalkoztam, de arra emlékszek, hogy a legtöbb sikert úgy sikerült elérni, hogy egy másik windowsos gépről (vagy partícióról) átemeltem a Wine mappájába (ami ugye gyakorlatilag egy lebutított, szimulált C meghajtó) a már feltelepített program fájljait. Tudod, pl C:\\Program Files\Photoshop mappát egy-az-egybe átmásolod, engedélyezed a *.exe programkénti végrehajtását, majd futtatod. Ha valami dll-t hiányol, akkor vagy a windowsos gépről/meghajtóról átmásolod, vagy netről letöltöd. Emlékszem, nekem az Office 2003 működött, de a Visual Studio 2008 nem akart az istennek se használhatóan futni. Azóta is emiatt tartok egy Win7-es partíciót. :P
2013. dec. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!