Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bootoláskor és Winows telepíté...

Bootoláskor és Winows telepítésnél is probléma van. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Régi laptopról van szó, a Win Xp van/volt telepítve, viszont néhány napja bekapcsolás után hibát ír ki: ntoskrnl.exe fájl nem található vagy hibás.

Próbáltam újrarakni a Windowst, de a cd-ről való indítás után meg kiírja, hogy a biosinfo.inf fájlt nem lehet betölteni.

Mi lenne a teendő?

Előre is köszi a válaszokat.



2014. jan. 2. 16:03
1 2
 1/11 Emberek ***** válasza:
másik telepítővel próbáld meg!
2014. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Próbálkozok azzal is, de már elég kevés embernek van xp telepítője. :)

Én meg nem tudom hogyan kell úgy megírni a telepítő cd-t, hogy bootolásnál felajánlja a cd-ről való indítás lehetőségét.

2014. jan. 2. 16:16
 3/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Akkor próbáld meg megtisztitani a CD/DVD iródat/olvasódat, vagy ha tudja a szerkezet akkor próbáld meg az USB-ről való telepitést.


Torrentezel ? Ha igen akkor windows xp magyar a kalózos zászlóshajóról letölthető.


Boot cd irása (ISO-ból) pediglen néróval a menűből : CD/DVD iró -> CD kép felirás ( kép : [link] )


Sok sikert.

Üdv.

2014. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kösz coopper, töltöttem már le xp-t, de az a gond, hogy ha képfájlként írom fel a cd-re, akkor azt egy op rendszer nélküli gép bootoláskor nem tudja használni, nem?
2014. jan. 2. 16:40
 5/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha ISO-ként irod ki (adatlemezként) akkor valóban az van amit irtál, akkor bootoláskor nem lehet használni, hiszen csak egy adat a cd-n.


Ezért kell CD képként kiirni (Néroban legalábbis) akkor ha az ISO bootolható volt, akkor a megirt CD is bootolható lesz.


De minden cd/dvd iróban valahol a cd/dvd irók közöt van ez a menűpont. pl Powerisoban : Eszközök -> Irás -> Lemezképfájl., stb,stb.


Sok sikert.

Üdv.

2014. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kösz, ezt nem tudtam :)

Egy újraírható cd-n kipróbáltam, jó volt, csak nem bootolt be róla.

(azért használtam újraírhatót, mert többféle módon is próbáltam már kiírni a telepítőt, de annyit értem el vele, hogy lett 3 win telepítőm, ami csak akkor tud elindulni, ha már van fent egy op rendszer)

2014. jan. 2. 17:25
 7/11 A kérdező kommentje:

Valamiért nem akar összejönni a dolog.

Kiírtam a telepítőt cd-re, felajánlotta cd-ről való indítást, eljutott a gép hardverkiépítésének vizsgálatáig, aztán újraindult. Ezt eljátszotta párszor, most meg már nem is akarja a cd-ről indítani.

A cdolvasót óvatosan letöröltem, a cd is sértetlen, és mégis van valami gebasz...

2014. jan. 2. 18:17
 8/11 A kérdező kommentje:

A hardverkiépítés vizsgálata után kiírja, hogy nem találja az NTLDR-t.

De gyűlölöm már ezt a gépet, na meg a Windowst is.

2014. jan. 2. 18:26
 9/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Ezt irja a microsoft : [link]


Tehát próbáld meg először a merevlemezt letörölni teljesen (ne legyen rajta semmi - csak ha van rajta adatmeghajtó modjuk D meghajtó akkor azt hagyd meg) Ehhez szedj le valamilyen particiónáló programot és azzal (A hirens boot cd van egy csomó ilyen program : [link] , ő is ISO és bootolható)


Sok sikert.

Üdv.

2014. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Másik telepítő cd-ről is próbálkozok, akkor meg memory overflow errort ír ki.

Most annyi megoldást látok, hogy másik gépre megpróbálom csatlakoztatni a winyót és menteni az adatokat - ha ugyan még lehet.

Feladtam, mert teljesen kilátástalan.

Mindenesetre köszönöm a segítséget.

2014. jan. 2. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!