Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eredeti WIN8-al akarom újra...

Eredeti WIN8-al akarom újra rakni a gépem. Mi a jobbe megoldás formázni a WIN7-et vagy csak simán rátelepíteni?

Figyelt kérdés

A win7 nem jogtiszta (ez a lényegtelen része), az újra rakás mellett a WIN7 lassú felállása miatt döntöttem. Illetve azért mert Program Files és a Programfájlok (x86) fájljai sok helyen megegyeznek (tudja a fene hogy miért).


Ha formázom a Win7 partícióját akkor nagy az esélye hogy a D meghajtón található programokat, játékokat újra kell rakni!?


Azt olvastam hogy ha frissítem WIN8ra akkor az eredeti feltelepítések megmaradnak ( illetve ami "eltűnne" azt külön félre menti egy tömörített mappába).


A dupla fájlokat a frissítés mennyire szűrné meg?


2014. jan. 2. 16:52
 1/2 Lajos54 ***** válasza:

A telepített programok nem csak úgy egyszerűen "felkerülnek" a számítógépre, hanem bekerülnek a regisztrációs adatbázisba. Ez az operációs rendszer megfelelő működéséhez mindenképpen szükséges. Ha csak az operációs rendszert cseréled le, akkor az új oprendszerben már nem lesznek benne, tehát jó eséllyel használni sem lehet őket.

Tehát: először telepíted az operációs rendszert, utána a programokat.

Van ugyan olyan lehetőség, hogy nincs törölve a régi oprendszer, a hozzá tartozó dolgok "old" megjelöléssel megmaradnak, de célszerűbb az úgynevezett tiszta telepítés (üres meghajtóra), így elkerülhető a rengeteg felesleges dolog tárolása, ami végső esetben később működési problémákat is okozhat.

2014. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam ez történt:

1, Néhány játék érintetlen maradt (klikk és indul)

2, Bizonyos programok úgy törlődtek mintha fent sem lettek volna (viber) és az old mappában sincsenek. (Az old mappa nagy része felesleges)

2014. jan. 2. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!