Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretitek a Windows 8.1-et...

Szeretitek a Windows 8.1-et használni?

Figyelt kérdés

Válaszotokat érveléssel indokoljátok.

( visszatérnétek még Win7-re ?) Ha igen/nem, miért ?


köszönöm mindenki válaszát


2014. jan. 12. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szeretem használni. Én XP-ről váltottam és mivel hosszú évek során megszoktam az XP működését, hát ezt is átvariáltam kissé megfelelő segédprogramokkal. Tavaly októberben telepítettem fel, azóta problémám nem volt vele.

[link]

2014. jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam megszokni, nagyon zavaró volt pl a programok indítása vagy az hogy ha rá akartam nyomni a bezárásra és kicsit túlhúztam az egeret egyől előugrott egy menü. Classic Shell-el "Win7esítettem", azóta nincs vele problémám. Igaz a hír, érintőkijelzőre van tervezve, nem egérhez. Gyorsabb, és mint poweruser el tudom mondtani hogy modernebb is és könnyebb karbantartani. De hátránya hogy sok gyártó nem támogatja a régebbi termékeit, és pl a 3 éve Samsung laptopomhoz ki se adtak Win8-as drivereket, így amit le tudtam vadászni a netről az telepítve van de egy csomó funkció nem működik, mint pl az Fn billenyűk többsége.
2014. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, én nagyon szeretem.

Használtam sokáig Win7et, amikor kijött a 8, vágytam vmi újra. És így lett a 8 belőle. 1 bajom volt vele, az, h nem használtam a metro felületet, és ugye alapból oda bootolt. Így mindig be kellett lépegetni az asztalra. A 8.1 azonban ezt orvosolta, és így 100%os elégedettségem van!!

Az egyik dolog, gyorsabban bootol. Persze ez mellékes, de akkor se mind1 szerintem, h 20 mp, vagy majdnem 1 perc a boot idő.

A másik, ami igazából annyira nem mérvadó, de mégis pozitívum, h nem eszik annyi ramot. Itt minimális eltérés van, csak mégis felhoztam. (egyébként ez nem ok, h ennél maradjak).

Használhatóság szempontjából hasonló, mint a Win7. Ha Start menü mániás vagy, vagy ne válts erre, vagy válts, és rakj fel progit, ami visszahozza. Nekem nem hiányzik egyáltalán, a Win7nél is csak a kikapcsolásra használtam.

Másik pozitívum, h nagyon jó keresője van. A Win7é meg se közelíti a sebességét, + sokkal átláthatóbb.

Szintén pozitívum, bár ez megint nem tudom h kinek mennyire fontos, a laptopomra pl egyetlen egy drivert nem kellett felpakolni, felrakott magának mindent. Az asztali pc-mre egyedül az audio drivert nem rakta fel, azt is azért, mert nem kompatibilis.

Igen, itt jön még1 hátrány... aminek nincs Win8as támogatása, 1. vagy lőttek a drivernek, 2. megpróbálod felrakni a Win7eset. Én az utóbbit csináltam, kiírta h nem kompatibilis, de nem érdekelt. Egyébként tökéletesen működik... :)

Az előző sorokban írtam le azt, ami az egyik legnagyobb hátrány tud lenni. Az illesztőprogram hiánya... bár mint írtam, én Win7eset raktam fel, és működik, de nem biztos, h ez minden esetben így van.

Játékoknál nem vettem észre semmit. Annyira nem foglalkozok 1-2-3 FPS eltéréssel.


Összességében, én tuti nem váltok vissza Win7re. Jó az is, nincs vele bajom, csak hozzászoktam ehez. A gyorsabb indulás, stabil működés nekem nagyon bejött. Még kis áruháza is van, így picit WP érzésem van, ami megint egy jó érzés :)

2014. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!