Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi okom lenne használni...

Mi okom lenne használni Chrome-ot?

Figyelt kérdés

Győzzetek meg, hogy miért érdemes használni Chrome-ot Internet Explorer helyett 11(!!!!)?


Én érveim:

- chrome-ban még most sincs normális finomgörgetés

- sebesség érzetben egyáltalán nem gyorsabb az IE-nél

- html5-ben jobb a chrome, de alig használja még ennyi év után is valaki azt a nyelvet

- kiegészítők nem érdekelnek, adblock van ie-re is



?????


2014. jan. 27. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

miért gyozzunk meg téged? azt használsz amit akarsz. csak a te dontésed. ha neked bejon az IE, használd azt. nekem bejon a chrome, azt használom.


hogy ne legyen teljesen off: a kiegészítések miatt dontottem a chrome mellett.

2014. jan. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Mindenki less.rja MIT használsz.
2014. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jaj, miért vagytok ilyen ellenszenvesek, ez egy olyan kérdés, mint a: melyik a jobb, chrome vagy ie11?


Csak én állítottam néhány kritériumot, ami talán változtat.


Jelenleg én is chrome-t használok, de most engem ez foglalkoztat, hogy vajon mit veszítenék, ha váltanék.


Ez a kérdés. Nem kell megsértődni minden hülyeségen...jesszus...

2014. jan. 27. 11:12
 4/7 anonim ***** válasza:

"html5-ben jobb a chrome, de alig használja még ennyi év után is valaki azt a nyelvet"

Azért nem használják, mert IE -t használók többsége még moindig IE8/IE9 -et használ, ami alapból a PC -n van mikor megveszi. (igaz szerencsére IE -t használók ide haza csekély százalék, de ahol TV reklámokkal népszerűsítik ott elég magas % -ban használják)


"kiegészítők nem érdekelnek, adblock van ie-re is"

Van aki Adblok -on kívül sok mást is használ.


Nem kell váltanod IE -ről, használd ha neked az jön be jobban.

Lényegében egyik böngésző se jobb se rosszabb a másiknál.

mindegyiknek meg van a saját baja, és nyűgje, sebezhetősége.


Én pl. FireFox használó voltam a memória faló szerkezete ellenére is, amíg nem váltottam linuxra, ahol a commpakt forma elég macerásan érhető el, és nem az igazi...

Mivel nekem az egyszerűség, minimalista vezérlő és panel szerkezet kell, így chrome nyert Linuxon.


Windows -on, IE sokat javult az elmúlt 10 évben, de az újdonságok implementálásában mindig le van maradva 1-2 évet, illetve az unszimpatikus hogy a tab -ok, és a címsor egy sorba van, ez 8-10 lap esetén már zavaró.

Chrome -ban ami leginkább zavar, hogy ha sok TAB vab nyitva, akár fel fal 2-3GB -ot is, illetve hogy a címsor mellet nincs külön kereső, így ha localhoston egy hosts fáljba definiált 'valami.lh' -t írok be, akkor elkezd rákeresni a google -n, hozzá kell midnig gépelni elé hogy ' http://'


Szóval ízlések és ficamok, mindegyik valamiben jó, és valamiben rossz.

2014. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na végre, normális válasz.

Jöhet még!

2014. jan. 27. 11:24
 6/7 anti paladin ***** válasza:

Senki nem akar meggyőzni. :) Azt használsz amit akarsz.


Én azért szeretem a chrome-ot mert engedélyezve van egy szinkronizáló funkció ami által a könyvjelzőimet, keresési előzményeimet, stb. mentik egy a google fiókomba(hoz, -val, tökmindegy) így ha újra kell húznom a rendszert, pár gombnyomással visszaállítható minden, nem vesznek el a cuccaim.

Hogy ez mennyire jó vagy nem jó más kérdés. Banki jelszavakat és hasonló érzékeny adatokat eleve nem mentek el.

Az meg pont nem érdekel mennyire naplózzák a tevékenységemet.


Finomgörgetés? Sose érdekelt ilyen, nyomok egy space-t és máris lejjebb ugrik az oldal, nem kell görgővel szórakozni.


Sebesség? Pont nem érdekel, hogy melyik böngésző jelenít meg egy oldalt 0.1, 0.2 sec-cel gyorsabban.

Html5? Mezei user számára tökmindegy melyik szabványt használják, menjen és kész.



Egyébként meg annyira de annyira mindegy, ez szinte már hitvita. Van akinél ez megy van akinél az. Nálam valamiért a firefox vacakolt, chrome nem. Valakinél fordítva. Anno nálam eleve nem volt opció az ie a biztonsági rések miatt azóta pedig nem volt okom a chrome leváltására. Ráadásul win másodlagos rendszerem, nem böngészek alatta. :)

2014. jan. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Azt használsz amit csak akarsz...:)

Az igények különböznek , nekem például ezen két szoftver közül egyik sem tetszik igazán , Firefox & Opera párost használok.

2014. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!