Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux tetminál?!

Linux tetminál?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elkezdtem linuxot hasznalni amin nagyon megtetszett a terminal, mar amit tudok csak ott csinalok. Azt szeretnem kerdzeni, hogy filmet meg lehet nyitni terminalbol?


Illetve van meg1 kerdesem, hogy ha csatlakoztatok pendrivet akkor azt terminalbol hogy tudom kezelni?


Elore is koszonom a valaszokat!



2014. febr. 2. 13:09
 1/4 ignorant ***** válasza:
100%

1.) Én így használom a terminalt a filmnézésre.


vlc /home/az én könyvtáram/az a könyvtár ahol a film van/filmneve.avi


és enter.



Ha nem vlc-t használsz akkor pl. mplayer /home/....stb.


Tabulator nyomásával "sok" írástól megkíméled magad csak a kezdő 1-2 betűt kell leírnod a többit kiegészíti. Akkor is hasznos ha nem ismered a pontos elérési utat. A tab kiírja a lehetséges választási utakat ha több is van.


vagy


terminálban indítod a midnight commandert (mc) belépsz abba a könyvtárba ahol a filmek vannak, "ráállsz" arra a filmre amit nézni akarsz és írod

vlc [esc+enter] és nyomsz egy entert


az [esc+enter] beírja a sorba a film nevét hogy neked ne kelljen pötyögni.


2.) A legtöbb linux distro amint betolod a pendrivet automatikusan csatolja. Ki is rakja az asztalra a megható ikont.


Ha csatolta akkor a / media/ vagy /mnt/ vagy /run/media/ könyvtárban találod meg a terminál segítségével (vagy mc)

2014. febr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a segitseget ment a zold kez ;)
2014. febr. 2. 15:36
 3/4 Szecsői Tibor ***** válasza:
Ha meg nem mountolta, akkor a /dev-ben újonnan megjelenő eszközt a mount parancssal tudod mountulni egy megadott mountpointra (nem írom le részletesebben, mert fájlrendszerenként eltérő lehet az utasítás, de rákeresel a mount-ra, megtalálod).
2014. febr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Feltéve, hogy csatolva van a pendrive, beírod a terminálba, hogy df, és akkor látod a csatolási pontot.
2014. febr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!