Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom a D meghajtóra...

Miért nem tudom a D meghajtóra menteni a letöltéseket Mozilla Firefox-al?

Figyelt kérdés

Tegnap frissítette magát a böngésző. Azóta a letöltéseket, nem oda rakja, ahova beállítottam, hanem a Windows által létrehozott "C:\Users\User\Downloads" mappába. A beállítások pedig megmaradtak és ott az áll, hogy a fájlok mentési helye a D:. De mégsem oda tölti le a Mozilla.

Már próbáltam úgy is, hogy alapértelmezett beállításokat visszaállítottam, az about:config menüben is a D meghajtó van megadva célnak. És ezt az oldalt is végig bányásztam, megoldás után:

[link]

De egyik sem oldotta meg a gondot.

Ha megadok a Mozillának egy bármilyen másik célt, mappát vagy meghajtót, akkor az úgy működik, csak valamiért simán a D meghajtóra nem hajlandó menteni semmit. Pedig a frissítés előtt semmi gond nem volt vele.

Már próbálkoztam úgy is, hogy letöröltem aztán újraraktam, de nem változtatott semmit a dolgokon.

És ez még csak a laptopomon van így. Az asztali PC-n ugyanúgy van beállítva a Mozilla, de ott meg valamiért az Asztalra rakja az újonnan letöltött fájlokat.

Windows 7 x64 Ultimate rendszer van mindkét gépen.

Mindegyik Mozilla 27.0 verziójú



2014. febr. 8. 17:22
 1/8 csacsi2 ***** válasza:

sajnos nekem nem vált be a 27-es, visszafrissítettem ezért nem tudom biztosan,hogy ez a verzió hibályaq-e.

prefs.js és prefs.js.moztmp fájlokat is törölted?

Nem használsz letöltésvezérlőt(flashgot,downthemall,downloadstatusbar)?

utóbbit ajánlom...

S3.Download Statusbar

[link]


Ha nincs letöltésvezérlőd, tedd a következőt:

Címsorba írd be: about:config

szűrésbe: browser.download.dir

értékének: "letöltés helye"

2014. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csacsi2 ***** válasza:
*hibája -e
2014. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem használok letöltés vezérlőt. Kitöröltem azokat a fájlokat és átírtam a congig-ot is, de ugyanúgy nem a D-re rakja.
2014. febr. 8. 20:47
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

lehet nincs írási jogosultsága a meghajón a mappának.

jobbklikk a mappán->Tulajdonságok->Biztonság fül->Haladó gomb->Tulajdonos

->Szerkesztés-> itt válaszd a mindenki csoportot, legyen engedélye az aktuális felhasználónak,rendszergazdának és a system -nek is!

jelöld be "A tulajdonos cseréje az altárolókon és objektumokon is"

több info:

[link]

2014. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, de továbbra sem oda tölti le.
2014. febr. 8. 22:32
 6/8 csacsi2 ***** válasza:

A browser.download.dir nem állítódott el újraindítás után?

Ha igen akkor valami (program,beépülő) átírja.


írd be az about:config -ba

download és állíts mindent alapértelmezettre.


a Firefox-> súgó és hibakeresési információnál (Fontos, módosított beállítások ) kiírja az összes módosított beállítást. ezeket vissza kellene állítani.


próbáld meg az internet explorer- nek beállítani a letöltési könyvtárat.

Eszközök-> Letöltések megtekintése-> Beállítások->Tallózás "alapértelmezett letöltési hely"


próbáld ki ezt:

[link]


Ha nem távolítottad el uninstallkor a firefox profilmappát az okozhat problémákat, ill. ha maradtak fájlok, registry bejegyzések a rendszerben. MManuálisan kell megtenni uninstall után:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__42..


Ha így sem jó, a D: meghajtó rendelkezik az összes engedéllyel, firefox tiszta telepítés akkor csak az lehet hogy valami más átírja (eltéríti).Vírus/Malware -ellenőrizz.

MalwareBytes

[link]


Ennél többet nem tudok mondani, csak hogy sok sikert!

2014. febr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt átállítottam és nem állítódik el, a config-ban is a D meghajtó van megadva, szóval nem írja át semmi.

Más böngészőnél működik a D meghajtó, legalábbis Internet Explorerrel jó.

Lefuttattam egy spyware/mallware ellenőrzést és talált párat a rendszerben, szóval azok el is lettek takarítva, sajnos a letöltés probléma még nem oldódott meg ezzel.

A laptopomon végül is megoldja ha letörlöm a mozillát és minden adattal együtt (jelszavak, könyvjelzők..stb.), csak az asztali gépnél ezt megcsinálni lesz húzós, mert azt mások is használják szóval annyira nem fognak ennek örülni, de más megoldást úgy tűnik nincs.

Már volt korábban is egy ilyen gond, ugyanúgy frissítés után jött elő, de akkor csak az asztali Pc-n, akkor mindent le kellett törölni, lényegében lecsupaszítani, mindez alig egy hónapja volt és most megint előjött, de ezúttal mindkét gépnél...

A mozillát már jó pár éve használom, és nem szeretném, ha minden frissítés alkalmával el kellene ezt játszanom, de egyenlőre más megoldás nincs.

Köszönöm szépen a segítséget!

2014. febr. 9. 11:41
 8/8 csacsi2 ***** válasza:

könyvjelzőket, jelszavakat mentsd ki a mozbackup-al, majd állítsd vele vissza (beállításokat ne):

[link]

2014. febr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!