Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender renderkép, mi a probléma?

Blender renderkép, mi a probléma?

Figyelt kérdés

[link]

Amikor először nyitottam meg a Blendert akkor ugye alapból egy kockát kapunk, annál láttam is milyen lenne lerenderelve, de ezt már nem mutatja, hogy nézne ki.. (azóta párszor vissza is állítottam a gyári beállításokat de nem segített, és igen, most kezdem még csak tanulgatni a programot)

(Blender 2.57 verzió)

A segítséget nagyon megköszönném!



2014. febr. 9. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom, hogy pontosan mit is akarsz, de ha azt amire gondolok, akkor először le kell renderelned a képet az f12-vel, mert olyan nincs, hogy ő renderelés nélkül mutatja, hogy fog kinézni a renderelt kép.
2014. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=owFxZhcWNN4

1:55től itt is F12-t nyom, csak nekem akkor bead egy full fekete ablakot és lefagy az egész, ezért én F11et nyomtam, ami látszódik is a képen, hogy arra kattintok és az nekem beadta rendesen egy új ablakba mint ahogy az f12-vel adta be a videóban, csak azóta vmiért nem jó.. és az alsó képet adja be. (ha új projektet csinálok és próbálom megint csak a kockával csinálni, azzal se jó)

tehét F12-vel vmiért alapból lefagy..

2014. febr. 9. 17:59
 3/7 tabaki ***** válasza:

Tegyél föl valahova egy ilyen defektes .blend-fájlt, hogy le is tudjuk tölteni, és megvizsgálhassuk. A kép alapján nem sok minden megítélhető.

Mi motivál arra, hogy tizenkét változattal ezelőtti programot használj? Nem kézenfekvőbb lenne az aktuális 2.69-es? A probléma egyébként valószínűleg nem ebből adódik, de akkor is furcsállom ezt a nosztalgiát. Hidd el, jó az új is.

2014. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

5éves laptomom van, aminek a procija elég gyér, a ram viszont 4gb (nem is értem ezt az összeállítást, 1.67GHz-hez)

A 2.69es verzió szinte nem is futott, ezért inkább a régivel próbálkozok.

Nem hiszem, hogy a fájl-lal lenne a gond, mert ha újat nyítok akkor is ugyanez áll fent..

Egyébként ha elindítom a Blendert akkor [link] ezt a fekete ablakot mindig beadja, nem tudom, hogy ez normális-e, nem hinném. Ha F12-t nyomok akkor bead egy 3x ekkora ablakot (semmi szöveggel, feketén) és ha bármit nyomnék utána, le is fagy és ki kell kapcsolni.

2014. febr. 9. 18:41
 5/7 tabaki ***** válasza:

Félő, hogy nem fogok tudni segíteni. Nekem van ennél bénább gépem is (asztali), amelyen tűrhetően fut a kurrens verzió. Lehet, hogy valami driver-probléma, de az az én számomra ismeretlen terület. A Quicktime-hibaüzenet elvileg nem szokott gondot jelenteni, csak egy-két formátum használata esetén, alaphelyzetben figyelmen kívül hagyható. A "boundled python" üzenet a normális ügymenethez tartozik, azt jelzi, hogy külön telepített megfelelő verziójú python híján a Blenderbe épített python-könyvtárakat használja.

Kísérletezhetsz még régebbi verzióval. A 4.9b jó volt például, csak egészen más megjelenésű, mivel a 2.5 tiszteletére végrehajtott teljes arculatváltás előtti utolsó változat.

Mivel nem említed külön, feltételezem, hogy Windowsod van, itt az én tudományom véget ér (nálam XP-n és Win7-en is problémátlanul fut). Ha mégis linuxod volna, megpróbálhatod a blender fájl helyett a

blender-softwaregl fájlt futtatni, ez alkalmatlan videókártya esetén szoftveres megoldással helyettesíti az eredeti opengl-t.

2014. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem megoldás, hanem inkább kikerülés. Állítsd át a render Cycles-re. Ez élethűbb képet tud adni, ugyan akkor sokkal lassabban működik, mint a Blender render. Viszont a Blender rendert már nem is fejlesztik tovább. Én azt használnám a helyedben.
2014. febr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

@21:54:

Tartok tőle, hogy Cycles-szel még kevésbé fog működni, de igazad van, egy próbát megér. Ugyanakkor kezdő szinten elég nagy falat megérteni.

2014. febr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!