Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy linux operációs rendszerne...

Egy linux operációs rendszernek mennyi helyre van szüksége?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom, hogy milyen linux operációs rendszert kell majd telepítenem (egyetemre kell, majd megmondják), viszont szeretnék egy új partíciót biztosítani erre a célra most, amíg van szabadidőm. Maximum mennyi helyre lehet szükség, kb. 50 GB megfelelne?

2014. febr. 11. 15:57
1 2 3
 11/23 Tengor ***** válasza:

Ha NTFS-st használsz az egyébnek, akkor látni fogja a Win és a Linux is.

A többi linux disztró sem igényel sokkal (GB-okkal) több helyet.

2014. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Csxeba ***** válasza:

30 GB bőven elég bármelyiknek, ha az adataidat más partíción tárolod. Ezen kívül kell + egy swap partíció, ami akkora legyen, mint a fizikai memóriád.

Maga a rendszer friss telepítés után kb. 6-8 GB-os.

2014. febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Újabb baromság. RAM méretű swap-nak max. akkor van értelme, ha 100%-os memória kihasználtsággal szokták hibernálgatni, amit erősen kétlek. Kb. 10 évvel ezelőtt volt szokás RAM méretű swapokat csinálni. Ráadásul bármikor módosítható a mérete.
2014. febr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"mondjuk mert a külön /home-ot lehet backupolni és akkor újrahúzáskor sok cumitól megmented magad"


Te nem érted a kérdést?

Nem az volt a kérdés, hogy minek csinál külön /home-ot, hanem, hogy / és külön /home mellé minek egy harmadik is.

2014. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Tengor ***** válasza:

#14: erre is írták már a választ: pl azért, hogy a /home-ot ne kelljen NTFS-re formázni és a win mégis belelásson.

Anno mikor átálltam a win rendszer volt egy partíció, a minden más az "ADAT". Mikor linuxot felpakoltam, a win helyét két felé osztottam és az ADAT megmaradt.

2014. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Igen, erre meg írták, hogy van jobb megoldás is, mint külön ezért csinálni egy NTFS partíciót.
2014. febr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Világosíts fel, hogy a samba hogyan oldja meg a gondot, miszerint Win alól kell elérni az épp nem működő Linux adatait? Samba akkor hasznos, ha a gép amúgy szerver funkciót lát el, és Win-es kliens kapcsolódik rá. Dualboot esetén nem használható, mert vagy a sambát futtató Linux fut, vagy a sambát így használni nem tudó Win.
2014. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Csxeba ***** válasza:

De miért kéne szambázni??? nem értem, hogy mi nem tetszik a 64%-os testvérnek.


rútra mennek a rendszerfájlok

hómra mennek a konfigfájlok

datára megy minden más.


így ha a rúttal vagy a hómmal baj van, lehet formázni anélkül, hogy az adataink elvesznének. Persze a hómos könyvtárakat (zenék, videók, letöltések, izébizé) szimlinkelheted a data partícióra, ha emiatt fáj a fejed.

2014. febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne: a linux operációs rendszerek bármelyikét fel lehet installálni egy logikai partícióra? Mert sajnos már csak azt tudok csinálni.
2014. febr. 12. 10:52
 20/23 A kérdező kommentje:
Nos, a kérdés tekinthető érvénytelennek, sikerült primary partition-t csinálnom. De azért kíváncsiságból érdekelne, hogy a linux telepíthető logikai partícióra, mert tudom szerint a windows nem.
2014. febr. 12. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!