Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Korcsoportos bontás (megoldott...

Korcsoportos bontás (megoldott probléma egyszerűsítése)?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék egy már megoldott probléma egyszerűsítésében, de most többször kell megcsinálnom ezt, így hátha tud valaki segítséget nyújtani a gyorsabb megoldásban. Van egy cca. 55ezer fős adatsorom excelben rentgeteg adattal. A feladatom volt, hogy megyénként korcsoportos bontást csináljak 20 éves korcsoportokkal (0-20, 20-40...). Ezt az alábbi módon csináltam meg:

1. Kimásoltam az ömlesztett adatsorból a MEGYE, NÉV, ÉLETKOR oszlopokat és átmásoltam egy másik fülre.

2. Ezen a fülön belül automatikus szűrővel kiszűrtem megyénként az adatokat és megyénként átmásoltam őket egy harmadik fülre.

3. Harmadik fülön belül a korcsoportokat DARABTELI függvénnyel megszámoltam mindig az adott megyéhez tartozó tartományra. Pl.: 21-40 életkorig =DARABTELI($D4:$D2587,">=21")-DARABTELI($D4:$D2587,">40")


Kérdésem, hogy lehet-e olyat csinálni egy cellában, hogy "Számold meg az összes 21-40 év közötti ÉS Bács-Kiskun megyei embereket", vagyis a szűrést -> másolást szeretném kiküszöbölni.

Makrókat sose írtam, így meg se próbáltam az ilyen irányú megoldás keresésben, de ha az a megoldás, akkor megtanulom.



2014. febr. 18. 14:54
 1/3 Tengor ***** válasza:

AB.DARAB függvény erre való

Példa:

A1: "Megye"

B1: "Életkor"

A2-től lefelé megyék, B2-től lefelé életkorok

E1: "Megye"

F1, G2: Életkor

E2: "Bács-Kiskun magye"

F2: >=10

G2: <20

Egy tetszőleges üres cellába megy a képlet:

=AB.DARAB(A1:B6;2;E1:G2)


Fogja az A1:B6-os adatbázis, számolja ennek a második oszlopát (igazából lehetne az elsőt is) és veszi az Ee:G2 tartományban lévő kritériumokat: a megye legyen Bács-kiskun ÉS az életkor nagyobb egyenlő 10 ÉS az életkor kisebb 20


Az adatokat nem kell másolni, csak a paramétereket átírogatni.

2014. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tengor ***** válasza:

Ááááh: hibás egy sor (h miért nem olvasom át kétszer...):

"F1, G2: Életkor "-ben a G2 helyett a G1 cellába kell írni az "Életkor" feliratot.

2014. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a gyors, érthető magyarázatot! Nagyon sokat segített!
2014. febr. 18. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!