Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudok úgy...

Milyen programmal tudok úgy könyvet/újságot szkennelni, hogy a benne lévő szöveget szövegként, betűként ismerje fel mondjuk a PDF olvasó (Adobe/Sumatra stb) vagyis egy adott szóra tudjak keresni benne, mint az olvasó program keresőjében?

Figyelt kérdés
Találkoztam ugyanis olyan PDF-ekkel,ahol ha az Adobeval olvastam a szöveget,akkor annak keresőjében rá tudtam keresni szavakra,vagyis felismerte,holott az eredetileg egy könyvből volt szkennelve.Nekem is van egy-két könyvem ,amit szeretnék így digitalizálni.Köszönöm a választ.

2014. febr. 21. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor beszkennelsz egy könyvet, képeket (általában JPG-ket) kapsz. Ahhoz, hogy ebből szöveget tudj készíteni egy úgynevezett optikai karakterfelismerő (OCR) szoftverre lesz szükséged. Vannak köztük ingyenesek is, bár az ékezetes betűkkel nem mindegyik boldogul.
2014. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Rákerestem pár ilyen ocr szoftverre.ment a zöld kéz.
2014. febr. 22. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!