Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux fájlrendszerű partíció...

Linux fájlrendszerű partíció elérése Windows alatt?

Figyelt kérdés
Ubuntu 12.04-et telepítenék Windows mellé. Milyen programot tudtok ajánlani, amivel az linuxos partíción található fájlokat olvasni, szerkeszteni lehet, illetve a partíciót írni/olvasni? (Formázni esetleg?)

2014. febr. 28. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Formázni lehet bármilyen Windowsos particionálóval. Olvasni a Windows nem tud Linux fájlrendszert. Ezért szoktam egy közös data partíciót NTFS-re formázni, ha Win is kell a Linux mellé az ügyfélnek.

Létezik egy driver amivel ext2-es fájlrendszert lehet olvasni, de ext4-gyel már nem megy, és írni amúgy sem lehet vele, ráadásul lassú is, szóval nem igen törték a fejlesztők magukat.

2014. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
63%
Tulajdonképpen ugyanaz, mint amit első mond, csak más szavakkal: A linuxos adataidat is tartsd a Windows térfelén (vagyis az NTFS-re formázott partíción), fordítva ugyanis működik, a linux kezeli a "windowsos" partíciót is.
2014. márc. 1. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Total commanderre léteznek ilyen fájlrendszer-beépülők, nem próbáltam egyébként.
2014. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
Nem éri meg az erőlködés. Inkább csinálj egy közös tárterületet valami gagyi fs-mel, amit a win is megért.
2014. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Ext2FSD nevű szabad szoftver tudja ezt Win alatt, letölthető az alábbi linken:


[link]


Manapság jellemzően ext3 vagy ext4 fájlrendszerrel telepítenek Linuxot (van más is). A szoftver kezeli az ext2, ext3 és ext4 fájlrendszereket.

2014. márc. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos ezek nem vezettek célhoz. Az a gond, hogy egy Digi által adott felvevős boxra csatlakoztattam a külső vinyót és az leformázta ext3-ra, de sajnos utána már nem látom a win7-ben, ami rajta van.
2017. jún. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Léteznek ilyen progik, én az Ext2Fsd-t használom WINXP alatt (néha). Olvasni teljesen jó, viszont írni Win alól inkább ne, formázni pláne NE!!!
2017. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!