Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 2000 használható...

A Windows 2000 használható még netezésre, filmnézésre 2014-ben?

Figyelt kérdés

2014. márc. 1. 10:11
 1/9 anonim válasza:

Hát ha nem igazán... oldalakat meg ilyeneket betölti ugyanúgy mint a win7 de jelentősen lasabb maga a rendszer...

Ha megvan hozzá a géped teljesitménye akkor tedd fel inkább a win7-et...

2014. márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Miért ne lenne használható, a multkor olvastam itt a gyakorin, hogy valaki még win95-öt használ.


Maximum biztonsági szempontból nem vagy 100-os biztonságban.


De kering a neten egy olyan win2000-es verzió amibe 2010 julius 18-dikai utolsó frissitések is benne vannak. Ha azt rakod fel akkor máris jobb vagy egy fokkal.


A gond még, hogy már nem mennek rá a legujabb böngészők meg a legujabb programok sem, de mindennek van régebbi verziója is.


De amire irtad arra szerintem még jó.


Sok sikert.

Üdv.

2014. márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Természetesen igen, használható ha te csak erre akarod használni a számítógépet egy jó virusírtóval és spyware programmal elfogadható, persze akkor inkább telepítsd a windows xp-t a kompatibilitás problémák elkerülése végett.
2014. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem használható :-)


Feltételezem azért szeretnéd, mert olyan géped van, ami nem éppen a mai követelményeknek felel meg (gyenge CPU, kevés memória, stb.).


Maga az oprendszer gyors lesz, ez tény (klasszisokkal gyorsabb, mint akár az XP ugyanazon a gépen), de bárhogy is erőlködsz, a weboldalak már nem azok, amik 10 éve voltak, és amint elindítasz egy YouTube videót (pl.) már ott vagy, hogy használhatatlan az egész.


Ez ugyanúgy igaz a Linuxra is. Hiába teszel rá olyan Linuxot, ami jól elfut a hardveren, a webes és egyéb tartalom fogja a gépedet "kinyírni".


Btw. nekem is van egy Win2k-m, nagyon régi Firefox, nagyon régi Opera fut rajta, de nem valami nagy élmény. Viszont a Win7-ig az egyik legjobb és legstabilabb Windows verzió volt, legalább is szerintem (najó, az NT4 talán még inkább, de hát az már aztán tényleg perverzió).

2014. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Ezt cáfolnám Kedves utolsó.


Ha fel tudja pakolni a drivereket (ha olyan a gépe, akkor egy kis googlés keresgetés után sikerülhet neki felpakolni a drivereket) akkor megy rajta minden.


Itt egy kép bizonyitékul egy youtube video + a windows verziója : [link]


Igaz, hogy ez nállam csak virtuális gépben megy, de ugyanúgy müködik minden mint egy rendes gépen. (Szerintem fizikai gépen is müködik rendesen - csak sok melló pl. az, mig megtalálod a megfelelő flasht a youtubhoz )


Abban viszont igazad van, hogy előbb utóbb használhatatlan lesz és lesznek olyan oldalak, amiket, csak nagy kinlódás árán tud majd megnézni.


Ahogy fentebb irtam, nem tud majd rá telepiteni minden programot, pl az officból max a 2003-at tudja telepiteni - 2007-es hez már kell a NetFramework 4 és azt már nem lehet a win2000-re felrakni, ugyanilyen gondok vannak open office és libreofficeval is, azokból sem megy már rá a legutolsó verzió.


Üdv.

2014. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dAwEEEEE válasza:
Áhh, dobd az előző kommenteket ki a p*csába... Miért ne lehetne használni rá? Filmnézésre ott a VLC ( be tud épülni a böngészőbe is és a youtube is használható ) / Smplayer. Netezése talán a Firefoxot mondanám, persze valami régebbit ( az újak amúgyis el vannak b*szva ). Vírusirtásra meg egyértelműen az Avast4-et ajánlom ( Az még valóban nem lassította a gépet ). Amúgy meg az XP-nek is kb ugyanannyi a rendszerigénye és valamivel modernebb. Ha elég perverz vagy, akkor még ajánlanám a windows 2003-at is, kevesebb kell neki mint az xp-nek.
2014. márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, virtuális gépben nekem is szépen megy (naná, van alatta 1GB RAM és egy i5-ös proci), nem az a gond, hogy nem lehet Flash-t telepíteni, vagy a hardverhez nincs Win2k driver.


Az a gond, hogy Win2k-t olyan gépre "szokás" rápróbálni, amin már más, korszerűbb rendszer nem fut. Tehát bőven 1GB alatti RAM, kicsi, ATA vinyók, P3 osztályú processzorok.


Az oprendszer szépen fog futni, SP4-el még találsz rá működő, kb. korszerű böngészőt (pár éves Firefox), de napi átlag használatra nem lesz elég. Már egy Faceboo oldal ki fogja nyírni az erőfrrásokat.


Az XP-s párhuzam meg addig igaz (sebességben), amíg Service Pack-et nem raksz fel. SP2/SP3 már jelentősen lassítja.


Azt pedig sose felejtsd el, hogy szoftvereket nem csak azért frissítenek, mert valami újdonság kerül bele, hanem mert pl. orbitális bizonsági hiba van benne (márpedig a Win2000-en is futó böngészőkben nem sokat kell keresgetni ilyeneket).

2014. márc. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igen,használható a Windows 2000 netezésre és film nézésre de nem a legjobb ,de ha csak youtubezni és facebookozni ,meg netezni akarsz akkor jó.
2014. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

2016-ban én most Windows 2000-ről írok ide... ki az aki azt mondja hogy nem lehet netezni rajta..... az aki nem próbált ki minden böngészőt... a Chrome és Mozilla nem működik lefagy meg újraindul tőle a gép meg ilyesmi, de Opera 9.64 az amivel bejön rendesen az internet, néztem vele menetrendet elvirán, időképet, most gyakorikérdéseket, és google is tökéletesen jól keres. A youtube videokról, és a facebookról kell lemondani windows 2000 alatt. Ez a személyes tapasztalatom. A gép amire ráraktam:

- Alaplap neve Octek Rhino i845-A4P

- 1,7 GHz processzor

- 256 MB Ram -> mert ha többet teszek nekem nem indul a rendszer... ezt tapasztaltam... ha másnak igen akkor lehet én nálam nincs okéba valami bár minden ram jó egyébként, - működik, tehát mindegy...

- 64 MB videokártya, de lehet jobbat is bírna ebbe a kis gépbe ilyen volt nem kisérletezek most, hogy vinné e a 128-at.

Egyébként simán felrakható rá, az office 2003 szóval végkövetkeztetés: A windows 2000 alatt egy gép ma tökéletes szövegszerkesztő használatára, és "alap" netezésre is. Filmnézést nem próbáltam, de most nincs is lehetőségem rá, de gondolom kivitelezhető simán. Na pá!

2016. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!